Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A hajtás fajtáját hogyan...

A hajtás fajtáját hogyan lehet ránézésre megállapítani?

Figyelt kérdés
Tehát van egy adott autó, amiről nem tudunk semmit és nem vagyunk hajlandóak dokumentumokat sem olvasni róla. Ránézésre megállapítható valahogy, hogy első-, hátsó- vagy összkerék meghajtású? Nyilván ha van benne terepváltó, akkor nem kérdés, de most olyan autóról legyen szó, amiben nincs.

2023. ápr. 10. 16:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, és az érdekelne, hogy miből állapítható meg. Mit kell nézni rajta, amiből egyértelműen kiderül.
2023. ápr. 10. 16:12
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Lehajolsz és megnézed.
2023. ápr. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ja értem, szakmai résszel van baj. Hát mondjuk így nem tudom mennyi értelme van, mert ha leírom mit kell nézni, lehet azt sem tudod mi az. Ha meg tudod mi az, akkor meg szerintem tudnod kéne azt is, hogy azt kell nézni.


Na mindegy... benézel hátul alá, ha látsz féltengelyeket, akkor hátsó vagy összkerekes. Megnézed elöl is, ha ott is vannak akkor összkerék, ha nincsenek akkor hátsókerék.

2023. ápr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Megnézed hol van féltengely.
2023. ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 veterán vas ***** válasza:

Ha orrmotoros és nincs kardántengely alatta, akkor elsőkerék hajtás.

Ha far-vagy középmotoros, és szintén nem látsz az autó alatt hosszirányban tengelyt akkor farhajtás.

Elhelyezéstől függetlenül, ha valamelyik kerék középpontjába megy valami cső vagy rúd, akkor vélhetően hajtott kereket látsz.


(az viszont álló helyzetben nem derül ki, hogy éppen be van-e kapcsolva vagy sem)

2023. ápr. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!