Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Erős motorfék nem ajánlott,...

Erős motorfék nem ajánlott, mert a motort és a hajtásláncot károsíthatja?

Figyelt kérdés
Ezt olvastam egy kommentben, de kíváncsi vagyok, hogy hogyan érdemes meredek utcáról vagy emelkedőről lejönni? Melyik fokozaban sbt., ami a legkíméletesebb az autónak.

2023. ápr. 14. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legutóbb a kétütemű motoroknál volt káros a motorfék. A mai autóknál semmi hátránya nincs, csak előnye. A fogyasztás 0 olyankor, fék nem kopik stb.
2023. ápr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%
Meredek lejtőn a legmagasabb fokozatban érdemes lejönni, ahol nem pörög nagyon a motor, de még van motorfék pl. egy szívóbenzinesnél 1500-as fordulaton majdnem hogy nincs motorfék, de 2000 fölött kicsivel már van, ott érdemes tartani a fordulatszámot.
2023. ápr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan gyenge konstrukciójú motorok, amiknél attól is átugrik a vezérlés, ha 5%-os lejtőn kézifék nélkül, sebességben hagyva rögzíted az autót. Na az sem normális, egyébként nem szabad motorféktől károsodnia. A négyütemű motor ugyanúgy kap kenést és hűtést.
2023. ápr. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jah jól van. Tehát egy jól bevalt konstrukciónál nincs probléma.
2023. ápr. 15. 09:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmilyen ma forgalomban lévő, nem egyedi gyártású, általad hozzáférhető autónál nem fog problémát okozni a motorfék, főleg nem akkor ha 50-100 métert gurulsz egy utcában, emberi tempóval.

Egyébként én anno mikor vezetni tanultam, úgy az ezerhatszázas évek közepe felé, úgy tanultam, hogy amilyen fokozatban felfelé haladnék, abban ereszkedek lefelé is.

2023. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!