Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 üzemanyagcsíkkal csak...

1 üzemanyagcsíkkal csak 50km-et tudtam megtenni?

Figyelt kérdés

Az autó egy ford fiesta 2005, 1.3 benzines.

A műszerfalon az üzemanyag jélzőnél 8 csík van összesen.

Tankolás után 5 csík volt, majd mentem 1km-et és félig mutatta a tankot. Nyomtam egy trip reset-et és úgy tűnik 50km után már le is ment az a csík..


Szerintetek mennyire lehet a csíkokban hinni? Lehet, hogy nem is félig teli volt, csak valamiért felugrott 5 csíkra, majd vissza ahogy berázódott, és tegyük fel csak 45%-on lehetett, ami még félig mutat?


Egy ismerősöm szerint neki is ha telitankol, az első csíkok sokkal tovább tartanak mint mondjuk a felétől lefelé lévő csíkok..

Teli fogom tankolni és megnézem mennyit megy el összesen majd, de addig is, szerintetek ez normális?



2023. ápr. 15. 20:24
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Valószínű hogy a tankban a jeladó már nem tökéletes.
2023. ápr. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem valami pontos mutatók.

Nekem egy telitank 1250kmre elég, de amikor fél tankot mutat teletank után akkor már megtettem 700km-ert és azt gondolná az ember, hogy akkor még 700 hátra van, de nem.

Inkább akkor már csak 500-550.


Ha az ember kiismeri az autót akkor már tudni fogja mennyi is az annyi 🙂

2023. ápr. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:
100%

"Az autó egy ford fiesta 2005, 1.3 benzines."

Ezen a Fiestán összesen 9 mező van. 7 teljes és az alsón 2 fél. Nagyjából 5 liternek felel meg a nagy és a kicsi is. A legfelső lassabban tűnik el, mert ott egy kicsit túl lehet tölteni.

"Tankolás után 5 csík volt, majd mentem 1km-et és félig mutatta a tankot."

Vagyis tankoláskor után megvolt az 5 (az alsót 1-nek véve), de a legfelső éppen csak. Amikor mentél egy kicsit, akkor az a kevés benzin, ami "kigyujtotta" az ötödiket, elfogyott. Maradt 4. (Ami voltaképpen 5.)

Ha kialszik egy csík, nem jön vissza, amig nem tankolsz.

"Nyomtam egy trip reset-et és úgy tűnik 50km után már le is ment az a csík."

A trip resetnek erre semmi hatása nincs. De a motor leállításának lehet. Ilyenkor a generátor 14+ voltja helyett az akksi 12+ voltja marad. És ez kiválthatja, hogy egy csík, ami éppen a határon van, eltünjön. És -ahogy írtam- nem jön vissza.

Ha jól fogyaszt az autó, és telitankról nézed, akkor egy csík kitarthat 70km-ig. A legfelső, akár 80-90-ig.

Összefoglalva: amiket leírtál, normális.

2023. ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor megnyugodtam :)

Igen, az alsó 2 kis csíkot egynek számoltam. De lényegében azok is ugyanannyit érnének mint a nagyok? Azt hittem azok fele annyit jelentenek, illetve bár nem néztem szogorúan, de úgy emlékeszem mintha legutóbb olya 30-40km-től nem ment volna többet egy olyan kis csík, és gondoltam egy naggyal akkor el kell tudnom 80-at menni legalább.


Viszont nagyjából visszaszámolgatva a tankolásokat, szerintem nem volt benne 22,5 liternyi benzin, szóval úgy mégérthetőbb lenne ez az 50 km.

A trip reset-et csak azért írtam, mert azzal néztem, hogy hány km-t teszek meg azután, hogy 1/2-re ugrott a mutató.

Ami gyorsan megtörtént, a benzinkút utáni egyenesben már lement.

2023. ápr. 15. 22:08
 5/5 krwkco ***** válasza:

"De lényegében azok is ugyanannyit érnének mint a nagyok?"

Az én tapasztalatom szerint igen.

2023. ápr. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!