Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Fiestáknak eleve keményeb...

Ford Fiestáknak eleve keményebb a szervójuk menet közben?

Figyelt kérdés

Mk6-os fiestáról van szó.

Skoda octávián tanultam, annak nagyon könnyűnek, puhábak tűnt a kormánya, talán túl könnyűnek is, 90-el városon kívül lehelletre is beleinogott az egész autó (kombi volt ráadásul), picit már ijesztő is volt, hogy mennyire könnyű lenne vele elvágódni, féltem.


Vezettem Toyota Yaris-t is (2006-7 körülit), annak olyan kettő közöttinek tűnt az irányítása. Kis egyszerű.


Ford Fiesta pedig parkolásnál, vagy akár egyhelyben is, de könnyű forgatni. Viszont ahogy gyorsulok vele, mondjuk már 50-nél, érezhetően is megkeményedik. Afelett pedig mintha már nem is lenne szervó, mondjuk 110-130-nál nem is zavaró, biztonságosnak érződik, hogy érzem, hogy nem fogok elszállni egy centi teketéstől.

Viszont néha picit kellemetlennek tűnik hosszabb távon 50-el menni a városban, de kanyargósabb útakon, hogy ennyire megkeményedik és nyilván nem megterhelő vagy fárasztó, de azért mégis eszébe jut az embernek, meg van amikor már az 1 kéz kevéskének érződik.


Nem tudom, hogy ez alapból ilyen lenne? Mégis csak egy 18 éves autóról van szó.

A szervó olaj úgy tűnik rendben van.



2023. ápr. 15. 21:17
 1/4 krwkco ***** válasza:
100%

Nekem is Mk6 Fiestám van. Nem válik nehezebbé a kormányzás nagyobb sebességnél.

Talán nagyobb fordulaton csúszik nálad a hosszbordás szíj. Mert mondjuk szorul a szervoszivattyú. Ha ez a gond, akkor megállva és megtapogatva érezni kellene, hogy forró a szíj, de főleg a szivattyú szíjtárcsája.

2023. ápr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is mk6-om van, nem tapasztalom azt amit írsz. Ha alapjáraton parkolás közben jól működik akkor nem a szíjhajtással van baj, mert az kis fordulaton nagy terhelés esetén viszi át a legtöbb nyomatékot, fordulaton még kevesebb eséllyel csúszna meg.

Az tény, hogy nem a legkönnyebben tekerhető kormánya van, de nekem tetszik, hogy nincs agyonszervózva. Nincs az a "játékkormány" érzete.

2023. ápr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az is könnyen megeshet, hogy csak én fújom fel, mert friss jogsis vagyok, nem igazán van tapasztalatom még. A fent említett autókat is keveset vezettem, az octáviát csak 35 ótát amíg átmentem, a toyotát max 3-4 órát.


Egy ismerősöm említette, hogy neki fábia után picit nehézkesnek tűnik a kormány, de lehet, mert hogy így "sportos" a ford..

Illetve az enyémen téligumik vannak még, nem tudom az mennyire számíthat. Ha nem parkolgatok vagy nem ilyen kis sebességgel megyek, feszesnek érződik, lehet mert csak ezekhez az autókhoz tudok viszonyítani.

2023. ápr. 15. 22:20
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A gumin is sok múlik, mekkora és milyen széles gumi van az autón, sőt a téli és nyári között is észre lehet venni különbséget,még ugyanolyan méret esetén is.
2023. ápr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!