Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1,5 millióért melyik a piacon...

1,5 millióért melyik a piacon kapható legmegbízhatóbb benzines használtautó?

Figyelt kérdés

Megbízhatóság, alacsony fenntartási költségek, kimegy a világból és szinte csak olajcserét igényel.

Lényegében ezen kulcsszavakat szeretném ha elhangzanának a következő autóm vásárlása után.

Nem akarok zsákbamacskát hanem azt, hogy olyan típust vegyek, amivel már másnap neki tudok lendülni a szokásos napi százkilométeres utamnak.

Természetesen szakértővel fogom átvizsgáltatni a kiszemelt autót/autókat, de le akarom szűkíteni a kört, hogy felesleges időt/pénzt ne áldozzak arra, hogy betegágyakat nézegessek.


Melyik (melyek) ez a totál megbízható típus ami 1,5 millióból manapság kijön?



2023. ápr. 19. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Először is, napi 100 km-re dízelt, másodsorban.

Mik a további elvárások?

Mekkora, milyen extrákkal stb?

Ennyiért nincs betonbiztos megoldás. Németpártiként is azt mondom, hogy japán/koreai kisautóban kellene gondolkozni, ha minden más szempont mellékes.

2023. ápr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem fogsz tudni olyan autót venni, amit megveszel és hibátlan lesz. Költeni kell rá, hogy rendberakd, ez a tapasztalatom. Nem sokan tartják karban az autót, főleg eladás előtt. Másodsorban pedig, ennyi kmre dízelt érdemes venni, abból pedig nem kapsz normálisat ennyiért. Amit kapsz ennyiért és benzines az pl. egy Ignis. Olcsó a fenntartása, keveset fogyaszt, 1,2M-ért már a majdnem hibátlanok mennek. A többi megmarad szervizre, papírokra és tankolásra.
2023. ápr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem rég olvastam egy cikket, bemásolok egy részletet. 2000-ben éppen az Almerának sikerült letaszítania az ADAC megbízhatósági statisztikájának trónjáról az örök elsőnek számító Toyota Corollát.
2023. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Na igen, ha a kínálat tetejéről választasz is kell majd azért, ha minimális dolgokra is költeni. Tehát lehet nagyon jó állapotban, de nem tökéletes.
2023. ápr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
Mivel a megbízhatóság, az alacsony fenntartási költségek és a egyszerű karbantartás fontos szempontok, ezért talán a Toyota Corolla, a Honda Civic vagy a Mazda3 lehet jó választás a számodra. Ezek a típusok több évtizede bizonyították megbízhatóságukat és kedvező áron is beszerezhetők. Ugyanakkor azt javaslom, hogy a végső döntés meghozatala előtt érdemes lehet konzultálni egy helyi autós szakemberrel, vagy kikérni egy szakértői véleményt a kiszemelt autóról, hogy biztos lehess a választásod helyességében.
2023. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#3 Volt Almerám, gyenge szar. 1170 kg, pedig kicsi, gyenge a motorja, mert túl hosszú a váltó áttételezése, méretéhez képest sokat fogyaszt(nálam 8 l volt vegyesben/100 km, pedig nem nyomtam neki soha). Az viszont igaz, hogy megbízható és biztonságos, de érdemes a széria elején lévőket választani, és az inkább 500 ezer környéke, mint 1,5 millió. Egy szóval vannak sokkal jobb autók ennyiért, én nem ajánlom az Almerát.


#5 Ennyiért a Corollából széria elején lévő vvtit lehet venni, ami köztudottan eszi az olajat, azt sem ajánlom. Korai Mazdák nagyon rohadnak, azt meg azért nem ajánlom. Ignis a tuti tipp.

2023. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Nekem pont almerám van, valóban 1180 kg, de én 100assal járatom és meg is van pályáztatva rendesen(150-170), én nem érzem lomhának és a kettes is óra szerint 105szabályoz le, de nyilván hosszúak a fokozatok. Megbízhatóság 10/10 és stabilan fut nagy sebességnél is és szél sem akar felborítani. 300-ezret már jóval elhagytam, napi használatban, az olajat már csípi, de a blokk még bontatlan. Arra kell figyelni, hogy gagyi alkatrész, ne kerüljön bele, mert az okozhat problémát. Azért ezt írtam le mert ezzel van tapasztalatom. Ami jó lehet szerintem még az a corolla e11.
2023. ápr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ignis mindenképpen jó sőt a wagon r+ is! Viszont azoknak egyértelműen gyenge és szélérzékeny a kasztnija. De a megbízhatósággal nem lesz gond.
2023. ápr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Corolla, csak figyelni kell hogy ne az elso vvt-i motoros sorozatbol legyen mert az szereti az olajat is eszegetni.
2023. ápr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#7 Akkor lehet hogy csak én fogtam ki egy rosszat, de olajfogyasztás ezeknél is gyakori nekem is volt nem is kevés, sőt, vezérműlánc is gyengepontja az Almerának. Egyszerűen nem olyan strapabíróak mint az igazi japánok. E11 Corollám is volt, annál is jellemző az olajfogyasztás, főleg a korai vvtiknél, a békalámpás jó is lehet, csak már öreg. Legfiatalabb is 24 éves, ezért inkább az is felejtős szerintem. Aztán a Toyotáknál sokan elhiszik, hogy bombabiztos, ezért még olajat sem cserélnek rajta, hát nem bombabiztos. Karbantartás mellett jobban bírja, mint a többi, de karbantartás hiányától ugyanúgy kinyiffan hamar.
2023. ápr. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!