Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elég lenne egy giannelli...

Elég lenne egy giannelli kipufogó egy 80-as hengerhez?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A derbimen egy giannelli felső elvezetésű kipufogó van. Elég lenne egy 80-as tájéki hengerhez vagy nem ad akkora erőt?

2023. ápr. 21. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:

A kipufogó nem ad semmennyi plusz erőt.

De ha hozzá valót veszel akkor az nem ront rajta.

2023. ápr. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak a rezonátor rész ami lényeges, a hátsó dobban meg semmi folytás nincs,mert csak egy egyenes ,kifúrkált cső van benne, körbevéve gyapottal.

Ne költsél már annyit arra a motorra, csodát nem tudsz vele tenni, 1 éven belül meg úgyis széthullik,mert a 80-as hengerhez hiába veszel akármilyen főtengelyt,mert onnantól már mondhatni üzemórás motor lesz. Ez ott ahol versenyeznek vele nem számít, de gondolom te nem akarsz évente generált.

2023. ápr. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem szoktam húzni, a motort pedig nem fogom eladni. Egy 77-es stage 6-ban gondolkodtam, mert nem akarok nagyon nagy köbcentit+10 literes fogyasztást. Mire gondolsz hogy nincs olyan főtengely ami bírja? Az erősítettek el kell bírják a terhelést. Az a henger pedig kb 20-21 lóerőt tud. Ennyire sok lenne?
2023. ápr. 22. 13:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem a terhelés a lényeg, hanem hogy azt meddig bírja. Nagyobb hengerrel minden a blokkban, hajtásért felelős alkatrész jobban lesz terhelve, az pedig az élettartam rovására fog menni. Lehet, hogy az erősített főtengelyen van erősebb hajtókar, de a csapágyazás, hajtáslánc nem fog ugyanannyit kibírni, mint egy 50-es hengerrel, pláne keverékolajzás mellett.
2023. ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább írj egy 50es tuning facebook csoportba, ott több segítséget kapsz.

Giannelliből is van többféle. Van ami 50es hengerhez van tervezve és van 70-80 is. Szerintem egyik se az igazi ahhoz a stage6 hengerhez, de elfogadhatóan menne velük.

2023. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ilyen van rajta: [link]
2023. ápr. 22. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!