Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rövid távra benzin vagy dízel...

Rövid távra benzin vagy dízel az ajánlott manapság?

Figyelt kérdés
Lassan "új" azaz ~15 éves használt autót fogok venni. Munkába járásra használom 99%-ban, ami tőlem 16km-re van, autópályán nem megyek sosem. Éves átlag 7-8 ezer km. Erre úgy tudom a benzines ajánlott, de a dízelnek mi hátránya lenne? Mert azért kevesebbet fogyaszt, és perpill olcsóbb is a dízel.
2023. ápr. 23. 10:14
 1/10 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

A dízelt ki kell égetni x km-enként. Ha nem teszed meg akkor letilt a kocsi/tönkremegy pár alkatrész.

16km alatt nem fog végigfutni ez a tisztító ciklus, körözhetsz mindenfele hogy befejezze.


Ilyen távra amúgy benzines sem való, de inkább az legyen ha az elektromos nem fér bele a keretbe

2023. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Dízel ugyan kevesebbet fogyaszt de ilyen rövid távon nem melegszik be rendesen, és a szervízelése is sokkal drágább.

Nem tudom mik az igényeid, de ha veszel egy kis méretű autót egy egyszerű szívobenzinnel az sem fogyaszt sokat, cserébe jóval egyszerűbb, fenntarthatóbb.

2023. ápr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű benzinest vegyél! A dízel kényesebb szerkezet, egy esetleges javítás bőven többe kerül, mint amennyit az üzemanyaggal megspórolsz.
2023. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 nemaRendőrség ***** válasza:
0%

Amúgy erre egy kerékpár a legalkalmasabb. Ezt úgy mondom hogy mérnök vagyok és van dress code az irodában.

Télen nyáron, esőben hóban, kánikulában bicóval járok.

Munkahelyen átvetkőzöm, ha igénylem lezuhanyzom.


16 km miatt fenntartani a kocsit, háát, te tudod.

Szervizek, adók, biztosítás, benzin stb. Igen drága használni km-re leosztva

2023. ápr. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 D. Brasco ***** válasza:
65%
Dizel felejtős....egyszerű szivo benzinest nézzél
2023. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kombit használok, mert évente párszor kell a hely (4-5 fő, sok csomag, tetőcsomagtartón kerékpárok), és ha a maradék 99%-ban egyedül is használom a kocsit, még mindig jobb mintha kompakt autóm lenne, ami nem lesz nagyobb varázsszóra. 8 liter körül fogyasztok. Meg kell hagyni nagy távokra nem megyek, szóval arányaiban nem költök annyit benzinre.
2023. ápr. 23. 15:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagy autóhoz én dízelt vennék minden más tényezőtől függetlenül. Néha kell egy kis autópályán meghajtás és ennyi.
2023. ápr. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 nemaRendőrség ***** válasza:
Nagy autót erre a pár alkalomra én bérelnék. Lazán olcsóbban kijön a fogyasztás miatt
2023. ápr. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk hogy évi 8000km-t megyek. Ha 2 literrel kevesebbet fogyasztanék 100km-en (8 helyett 6 liter), az évi 160 litert spórolna meg, azaz havi 13,5 litert. Jelenlegi 600Ft-os benzinárral számolva ez annyit jelent hogy havi +8000Ft pluszköltségem van a nagy autó miatt. (Vagy évi 96ezer). Ahogy nézem kombiautó bérlése minimum 9000Ft/nap. Vagyis amit pluszban "kidobok az ablakon" amiatt hogy nagyautóval járok egyedül, 10 nap autóbérlésre elegendő. Ennyi ideig pedig azért kihasználom a sajátomat is.
2023. ápr. 24. 06:00
 10/10 anonim ***** válasza:
16 Km nem kevés, annyira imádom mikor valaki meg akarja magyarázni. Ezen egy modern benzines se melegszik be rendesen, szóval tök mindegy (nekem mindkettő van TDI és TSI is, 8 évesek). Vegyél nyugodtan dízelt.
2023. ápr. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!