Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kopog,melegszik a fék?

Miért kopog,melegszik a fék?

Figyelt kérdés

Nemrég szerelőnél volt az autóm (F10 BMW) fékcserén. Mert besültek elöl mind a 2 egyszerre. A szerelő állitólag TRW fékeket tett az autóra

Amit ki is fizettem szépen majd mikor elhoztam az autót továbbra is éreztem hogy mintha fogna a fék jobbról 1hét után visszavittem hogy újra átnézzék és aztmondta minden ok. Elhoztam hajtottam és éreztem hogy valami nem oké. Kb 1000km után megnéztem a féktárcsákat és a dugattyú felöl mind a kettő tárcsa tiszta csikosra kopott mint egy 5 éves rossz féktárcsa. Ekkor döntöttem ugy hogy majd én megcsinálom mivel másik autómon is már csináltam magam. Mikor a kereket levettem bosch tárcsák fogadtak. A kerékagy se lecsiszolva se bekenve oké. A féknyerget darabjaira szedtem új tömitések új csúszkák gyönyörűen megtakarítva bezsirozva ahol kell új tárcsák betétek(brembo), a szerelő a gumicsöveket is kicserélte ami a nyeregbe megy. Fékolaj is új kilevegőztetve a pedál kemény amilyen volt régen. De indulásnál még mindig érzem az a súrló rezgő hangot mintha fogna a fék és eléggé melegszi is, ha hirtelen lassítok kopog valami de csak jobbról. Mi lehet a gond?



2023. ápr. 23. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy kimaradt valami alkatrész, pl a fébetéteket feszítő lemezrugó. Meg én mikor szétszedtem a féknyergeket, akkor használtam a dugattyúkra ilyen pasztát. Akitől kaptam, annak egy haverja ilyen nélkül tette össze, és ott is fogott a fék.

[link]

2023. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Használtam nem pont ilyet de amit a tömítésekkel kaptam az is szinte ugyan az lehet. Nem maradt ki alkatrész. Amire figyelmes lettem hogy ha erősebben mozgatom a féknyerget van neki egy kis játéka most a kérdés csak az hogy ez normális e. Mert balról is ugyan úgy van játéka de az nem kopog.de most rendeltem új feszítő rugókat hátha de annak ellenére nem értem a melegedést mert az max a kopogást oldaná meg.
2023. ápr. 23. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:

"továbbra is éreztem hogy mintha fogna a fék"

Nem mintha !, hanem emeld meg és forgasd meg a kereket és pontosan tudni és érezni fogod ha fog a fék.

2023. ápr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Felemelem és forog szépen de a tárcsa süt meg büdös
2023. ápr. 23. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem kifizetted a javítást de nem jó.

Aztán szétszedted magadnak és most sem jó.

El kellene vinni egy normális szervizbe, ahol hozzáértő emberek megcsinálják.

Akkor majd jó lesz. ;)

2023. ápr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Visszatettem a régi gumicsövecskéket amiben csuszkál a nyereg, kicseréltem a fékcsövet újra amit állítólag a szerelő kicserélt és most jó lett.
2023. ápr. 23. 16:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Az úszónyerges fék -mert ez a neve- fém vezetőpálcával működik, nem "régi gumicsövecskékkel".
2023. ápr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!