Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Na ez vajon mi lehet? Eladó...

Na ez vajon mi lehet? Eladó használtautó ami forgalomba nem helyezhető

Figyelt kérdés

[link]


Hasonló autók 4-5 misiért mennek. Okmányok nélküli autó töredék áron, cserébe "magyarországi forgaloma NEM helyezhető". Mi a fene?


2023. ápr. 23. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű nincs semmi papírja. Kérdés, hogy került ide, kié volt, stb...?

Amúgy tréfás egy társaság, akik árulják, voltam már náluk többször is...

1x este mentem, több telephelyük van, érdekes csávók az eladók...

2023. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2018-as, okmányok nélkül, olcsón vesztegetik. Lehet tippelni, hogy ők mennyiért jutottak hozzá, ha ennyiért adják.
2023. ápr. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Annak jó lehet akinek van egy másik ugyanilyenje, amúgy nem akarok rosszindulatú lenni, de ez szerintem lopott.
2023. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam hogy lopott autó, de hogy egy autókereskedő nyíltan árulná? Én is csak arra tudok gondolni hogy azért nem helyezhető forgalomba, mert eredetvizsgán azonnal kibukna, így kb. alkatrésznek árulják.
2023. ápr. 23. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Mivel Magyarországon nem kerülhet forgalomba, nyilván alkatrésznek árulják. Ez esetben viszont egyrészt érdekes, hogy felsorolják a funkciókat, másrészt jó, mert tudod, hogy minden pici részét el lehet passzolni működőként. Szerintem erre utal az, hogy "csak egyben eladó". Viszont ha valaki megérdeklődi, lehet, szolgáltatnak extra infót arról, hogy mely országokban helyezhető esetleg forgalomba. Mi pl. pár éve egy 20+ éves Toyotát egy olyan belga cégnek adtunk el, akik a következő héten már vitték is hajóval Afrikába, ott jó az, amit az európai ember már lecserél, és jobban fizettek érte, mint amennyit itthon bárki adott volna. Ezt is el tudom képzelni, hogy felvásárlásra van, vagy ha mondjuk Ausztriában forgalomba helyezhető, egy ott dolgozó villanyszerelőnek simán jó vétel, megveszi, trélerrel kiviteti és forgalomba helyezi ott. Persze ez az ausztriás példa erre valószínűleg nem igaz, mert akkor lehetne nálunk is honosítani. Meg kell kérdezni az eladót.
2023. ápr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#1


Mesélj már bővebben :D

2023. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!