Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő az A1-es motoros...

Mennyi idő az A1-es motoros jogsi?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, januárban töltöttem. Mikor kezdhetem el a kreszt, rutint meg ilyesmiket. Időtartamot sehol sem találtam. Az A1-es jogsi ugye a mac 125ccm-es, max 11kW-os motorokra érvényes. Szeretném megcsinálni. Mennyi idő mire meg tudom csinálni? Tegyük fel, hogy majd minden elsőre sikerül.


16/L



2023. ápr. 24. 20:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet előre megmondani, mert a kreszt online le lehet tolni kényelmesen 1 hónap alatt, és én rá 2 hétre vizsgáztam is belőle tavaly. A gyakorlati része meg már az iskolán múlik, mekkora a túljelentkezés, meg az oktatók hogy tudnak fogadni, és persze te hogyan érsz rá. Meg vannak gyorsított képzések is, ami persze drágább, de akkor heti több napot mehetsz. Ha nem akkor van, hogy csak heti egyet. Ha most elkezded akkor szerintem minimum 4 hónap. Én a korlátlan A-t már 9 hónapja csinálom, és még csak városi vezetés végén járok. Rutinból ugyan volt plusz órám, de az oktatók is nyaraltak nyáron, és októbertől március közepéig országosan szünet is van motoros oktatásban.
2023. ápr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Erről a szüntről nem is tudtam, köszönöm!
2023. ápr. 24. 20:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Van,de télen ki akar motorozni ? 🙂 Viszont most tavasszal meg nem számít az eső,akkor se marad el az óra. Próbálj meg érdeklődni a sulid felől,hogy milyenek az oktatók,és mennyire gyors a képzés.
2023. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor ennek utánajárok. Még lenne egy kérdésem. Ez van valamilyen magassághoz, testsúlyhoz kötve, hogy vezethetek-e 125ccm-es motort?
2023. ápr. 24. 22:14
 5/13 anonim ***** válasza:
Nemtudok ilyen megkötésről, persze azért érjen le a lábad a motorról, de szombaton egy 156 centi magas csajjal beszélgettem. Ő ugyan eredetileg A2-re ment volna, de ott már gond lett volna a magassága,ezért maradt az A1-nél.
2023. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 b1812567 ***** válasza:

Nincs konkrét súly, magasság előírva.

De vizsgán kell tudni tolnod 8-ast leírva a motorral, és fel kell tudnod tenni középállványra (ha van rajta). Utóbbi inkább technika kérdése, főleg ha A1-es kategória.


A gyakorlatban is inkább az a fontos, hogy tudd kezelni a motort, és elég erőnléted legyen megtartani, tolni. És rajta ülve meg tudd tartani eldőlés nélkül, amihez megfelelő rutin mellett elég lehet, ha csak a lábujjad ér le. Szóval majd olyan motort kell venned, ami az adottságaidnak megfelel.

Illetve olyan iskolába menj, ahol van neked megfelelő motor. Lehet, hogy máshol gyorsabb a jogsiszerzés, de ha nincs motor amit kezelni tudsz, akkor hiába.

2023. ápr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Aaa ertem en ilyen 167 korul vagyok, ugyhogy akkor azzal nem lesz gond.
2023. ápr. 24. 22:36
 8/13 b1812567 ***** válasza:

Ezzel a magassággal a túraendurókkal sem lenne gond.

Persze a motor tömege is számít, nehéz motor mellé nem árt az erőnlét.

Vezetéstechnikai képzés mindenképp jó utána, ott megtanítanak 300 kg-os motort is felállítani.


Mindazonáltal ha bénázik az ember és elkezd dőlni a parkolóban, bizonyos szög után már senki nem tartja meg a vasat, csak az változik, hogy hány fokos ez a szög. :)

2023. ápr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nincs magassághoz és súlyhoz kötve, láttam én már 50 kilós csajt felállítani a 200 kilós motort. Technika kérdése.

A jogsi meg attól függ, hol csinálod és mennyi időd van rá. Én a Safety-Hungarynál csináltam, kicsit szívás volt a város másik végéből villamossal-vonattal minden cuccot cipelve folyton órára menni, de online lehetett foglalni az órákat és volt, hogy egy héten 4x is mentem, csak rajtam múlt, hogy meddig tart, ráadásul már az online KRESZ közben is vehettem rutinórákat.

2023. ápr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! Ennek a sulinak utánajárok.

Motornak Honda CBR125R-et néztem :D de persze ez majd még ráér akkor, ha meglesz a jogsim.

2023. ápr. 25. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!