Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítvány...

B kategóriás jogosítvány meghosszabbításához milyen vizsgálatokat szoktak elvégezni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 26. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Ha semmilyen tudvalevő egészségügyi problémád nincsen, akkor mérnek egy vérnyomást, leolvasod a táblát és mehetsz is.
2023. ápr. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Háziorvostól függ. Ha nagyon túlbuzgó, akkor mindenhova küldözget. Én pl nem gondolom, hogy nagyon öreg lennék, a 30-as éveimben járok. Betegségem nincs, gyógyszer nem szedek. Még kórházban sem voltam egész életemben. Szemüvegem nincs. Influenzás kb 10 éve voltam utoljára. Táppénzen még életemben nem voltam.

Ennek ellenére az általános vizsgálaton (kikérdezés, vérnyomásmérés, látásvizsgálat) kívül el lettem küldve vérvételre, szemészetre, kardiológiára, alvásvizsgálatra, terheléses vércukor vizsgálatra.

Csak akkor nyugodott meg a háziorvos és akkor adta meg a papírt, amikor mindenhonnan vittem a negatív leletet.

2023. ápr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. ápr. 26. 16:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi pontosan ez az alvásvizsgálat? Korábban láttam már itt említve.
2023. ápr. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

#4, Google-ba írd be! Van rá rengeteg találat. Had ne nekem kelljen bemásolni!

A lényeg, hogy alapvetően akkor rendelheti el a háziorvos ha a kikérdezés alapján fennáll a gyanúja hogy hajlamos vagy vezetés közben elaludni. Amit nem is értek, hogy nálam miből szűrt el, mert pont hogy mozgó járműben, akár hosszú busz vagy vonatúton ha direkt akarok, sem tudok egy pillanatra sem elaludni.

2023. ápr. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Köszi a választ. Guglit tudom használni egyedül is, viszont konkrétan az érdekelt volna, neked hogyan zajlott a vizsgálat, miből állt.
2023. ápr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Orvosfüggő. #6 nem tudom, minek köszönöd a választ, nem te vagy a kérdező.


Az én körzetimnél az volt, hogy rendelési idő előtt kellett menni, az asszisztens mért vérnyomást, baboskönyv, táblaolvasás, mögém állt és mondani kellett, melyik oldalról suttog. Aztán keresett egy orvost, aki aláírta.

Amikor először jogsiztam, gyerekorvosom mindenféle idegrendszeri vizsgálatot végzett (melyik ujjaddal érintsd meg az orrod hegyét), aztán szemészhez akart küldeni, akkor szólt az autósiskola, hogy melyik orvoshoz menjek és ott meg csak táblaolvasás volt, semmi más nem. Tényleg orvosa válogatja.

2023. ápr. 27. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amit #2 leír, az irreális, olyankor át kell menni másik orvoshoz. Magánszemészeti leleteimet azért hordom magammal minden újításkor, de elhiszik, hogy a megfelelő kontaktlencsét viselem.
2023. ápr. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Milyen értelemben irreális? Talán hazudok, mert nincs jobb dolgom?! Mi okom lenne ilyeneket kitalálni?

Szerintem inkább a nem általános a kifejezés, amit szerettél volna írni. Ezzel én is tisztában vagyok. Ismerőseim is csodálkoznak, akiknek elmeséltem. Még fogászatra is el akart küldeni. Hozzáteszem, nincsenek rossz fogaim. Mikor rákérdeztem, hogy melyik jogszabály írja elő, hogy rossz foggal nem lehet autót vezetni, akkor tett csak le róla... Mások olyan szerencsések, hogy tényleg csak egy vérnyomásmérés, számok elolvasása van, aztán viszont látásra. De nem is én lennék, ha nem én fognék ki ilyen túlbuzgó háziorvost. Igen, gondolkoztam átjelentkezésen. Csak ismeretlenül, az megint lutri. Netes véleményeket olvastam. A mostani házorvosomat meglepő módon sokan dicsérik. Tehát ez alapján előre nem lehet tudni hogy milyen lesz ilyen szempontból. Arra is gondoltam, hogy legközelebbi jogosítvány hosszabbításkor inkább valamilyen magánrendelésre megyek. Ha kell inkább fizetek érte, minthogy feleslegesen az éves szabadságom jó része azzal teljen, hogy indokolatlanul ezer féle szakrendelésre rohangálok.

Erre írtam, hogy orvosfüggő. Nincs előírt egységes eljárás.

2023. ápr. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Olyan értelemben irreális, hogy elenyésző az esélye annak, hogy a kérdező ilyen orvost fog ki, vagy ha ilyen orvost fog ki, nincs annyi esze, hogy keressen egy másikat, aki aláírja neki a papírt. Nem kell itt ijesztgetni az embereket.
2023. ápr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!