Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak C kategóriás jogosítvánny...

Csak C kategóriás jogosítvánnyal vezethető 3,5 tonna alatti kisteherautó?

Figyelt kérdés
Csak C kategóriás jogosítvánnyal rendelkezem, több szervet is felhívtam de biztos információt nem tudtak mondani, hogy ezen jogosítvánnyal 3,5 tonna alatti, de forgalmi engedélye alapján teherauto vezethető C kategóriás vezetői engedéllyel.

2023. ápr. 27. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
3,5 Tonna alatt elegendő a B kategória. Afelett jön be a C. Persze ha van C-d nem hátrány.
2023. ápr. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolom, hogy eltiltottak a vezetéstől és méltányosságból megtarthattad a C-t?


Szerintem semmilyen B kategóriás járművet nem vezethetsz, de beszélj egy jogásszal.

2023. ápr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"A buszokat és a trolit kivéve minden olyan gépjármű vezethető vele, melynek össztömege önállóan vagy a hozzá csatolt könnyű szerelvénnyel együtt meghaladja a 3500 kg-ot."


[link]


Ebből én azt szűröm le, hogy 3500 kg alattit nem vezethetsz vele.

2023. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3,5 tonna alattit csak akkor vezethetsz C-vel ha az C kategóriára van minősítve mert előfordulhat hogy 3,5 tonna felett van az össztömeg a rakomány miatt és akkor már C kategória minősítéssel lehet vezetni és ha üresen nincs annyi de C-re van minősítve akkor nyilván kell a C-s jogsi. Viszont ha munkád miat csak a C-kategóriát tarthattad meg mert bevonták a jogsidat a többi kategóriát akkor csak olyan teherautót vezethetsz ami C-re van minősítve. Ahhoz meg nyilván a C re való szabályok szerint kell vezetned tachográf, menetlevél stb...
2023. ápr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Majatom ***** válasza:
Én ismerek olyat, akinek bevonták a B-s jogsiját, és egy kisteherautónak levizsgáztatott Volkswagen Caddy-vel járkált a c-s jogsijával. Szóval szerintem igen.
2023. ápr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 A caddy attól, hogy kistehernek van vizsgáztatva nem pedig személyautónak még 3,5 tonna alatti lesz, tehát B-vel vezethető, amitől ha el van tiltva akkor eltiltás hatálya alatti vezetést követ el, ami bűncselekmény. Nem biztos, hogy kellene erőltetnie, mert ha megállítják eléggé rá fog fázni.
2023. ápr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vegyél egy kemping biciklit
2023. ápr. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!