Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj vagy vezérműlánc?

Vezérműszíj vagy vezérműlánc?

Figyelt kérdés
Általánosságban értem, hogy láncot cserélni drágább, de miért? Egy vezérműszíj készlet már van 70-80ért, a vezérműlánc is van ugyanebben az árkategóriában, vagy vezérműlánc cseréjekor cserélnek mást is? Mint szíjnál esetleg vízpumpa és görgők. Illetve a Kia Rio (2009) 1.4 EX Cool autóban szíj vagy lánc lehet, megprobáltam Unixról tájékozódini de ott lehet mind a kettőt kapni ehhez a típushoz ezért nem értem
2023. máj. 4. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:
27%

Ha G4EE a motorkód, akkor szíjas.

A ZSU-nál a gates, kb a legjobb komplett vezérlés vízpumpával 46890Ft.


A lánc azért van kitalálva, hogy ennyivel is többet akasszanak le az emberekről, és több a hibalehetőség, holott ennek kellene az egyszerűbbnek lennie, legalábbis, régen így volt. (skoda, kis polski, lada, stb..)


Mára már olyan szíjak vannak, hogy simán elmennek 150 ezret is.

2023. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
#1 Vagy azért van a lánc, hogy ne kelljen cserélgetni. Erre nem gondoltál? Az más kérdés, hogy néhány gyártónak nem megy a lánc gyártás sem, ezért cserélni kell néha.
2023. máj. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 Az megvan hogy egy normális lánc elmegy 3-400ezret csere nélkül?Az én 1.8-as Hondámban 300ezernél van megadva ellenőrzés de csak akkor kell cserélni ha csörög,sok embernek 4-500ezer benne van már és még eredeti.Mire ezt ki kell cserélni egy szíjas 3-4-szer volt már cserélve ami lehet kb félmillió forint típustól függően.Na,akkor mi is a lehúzás?

Az más téma hogy vannak hulladék konstrukciók amik idő előtt szétesnek de egy jó láncossal kevesebb probléma van mint egy jó szíjassal.

2023. máj. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!