Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nissan qashqai vagy Dacia duster?

Nissan qashqai vagy Dacia duster?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik lenne jobb választás,melynek a terep se okozna nagyobb gondot?

2023. máj. 4. 17:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Hát a duster nem hiszem hogy masszívabb.
2023. máj. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%

Egyik sem terepjáró. Városi autók.


Amúgy egyáltalán nem vagyok a Qashqai híve (nem is tetszik, na meg gyűlölöm a franciát), de a Dusternél MINDEN jobb. Borzalmasabb autóban még soha nem ültem. Imbolyog, kóvályog, zörög, csörög és rosszabb törésteszttel rendelkező autót lehetetlen találni. Ha nem az autó öl meg, akkor idegösszeroppanást kapsz a hangzavartól. Hamarabb vennék egy lerúgott szar rohadó Ladát, mint Dustert.

2023. máj. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Akkor vegyél egy régi patrolt az bírja a terepet.
2023. máj. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%
Duster strapás kis kocsi, ellenben a terep ennek se a rendeltetésszerű használata. Inkább a pickupok, rendes terepjárók fele nézelődnék ha tényleg terepre vinnéd, nem csak földútra.
2023. máj. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igazából ha vinném leginkább földesútra,kisebb dombos vidékre,melyik bírná jobban?

Hallottam hogy a Duster tökre bírja ellenben a Nissanal,mert az tényleg igazi városi kocsi.Ezt hallottam nem tudom hogy mennyi valóság alapja van,végülis kb a kettőben minden úgyanaz

2023. máj. 4. 19:30
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

#5 Semennyi. Egy natúr olcsó mezei személyautó futóműve van alatta, MacPherson + fix híd. A legkisebb mértékig sem terepre való. Földútra vihető, nyilván elmegy rajta, de ez a kivitel aszfaltra való, mert olcsó és gyenge, azaz a legkevésbé sem strapabíró, aszfaltra elég, de a földút gyorsan szétveri. Ha meg földútnál is komolyabb igénybevételnek teszed ki, akkor legyen kéznél egy autómentő telefonszáma.


Nem mellesleg a Qashqai, bár nyilván nem terepre való az sem, annyiból jobb, hogy hátul csatolt lengőkaros. Az X-Trail platformjára épült, ami szintén nem egészen terepjáró még, de azért jóval közelebb áll hozzá, mint a Dacia Logan, amire a Duster épült (csak nézz egy képet az X-Trailről és a Loganről, remélem nem is kell tovább magyarázni). Szóval aki azt mondta neked, hogy a Duster bírja a terepet és jobb, mint a Qashqai, az nem tudja mit beszél.

2023. máj. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

A dusternek nagyobb a hasmagassága, jobbak a terepszögei, és rövidebb ezek miatt jobban boldogul terepen.


A 4x4 dusternek azt hiszem hátul is macpherson van, tehát független. Az elsőkerekesnek van csatolt lengőkaros.

A qashqainak szerintem multilink van hátul, ami amúgy tök jó aszfalton, de ha úgyis szétvered a terepen, akkor jobb az olcsóbb megoldás.

A Duster azért imbolyog, mert puhább a futóműve, a qashqai feszesebb, inkább aszfaltra való.


Én a dustert vinném.

2023. máj. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Pont hogy a merevhíd az ami kib@szott strapabíró. Nyilván nem ez a legkomfortosabb, de nem véletlenül van akár új platósokba is merevhíd hátul.
2023. máj. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Egyik sem terepjáró. A Dacia igazi gagyi minőség, tehát a Nissan.
2023. máj. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azért ezzel vitatkoznék hogy a Dacia szr minőség.Megtudod magyarázni hogy mièrt szr minőség?
2023. máj. 4. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!