Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha nincs megállítás, akkor is...

Ha nincs megállítás, akkor is már a sima fényképezős traffipax is büntet, ha akár 51 km-rel fényképeznek le 50-es helyen? Ez az új változás most?

Figyelt kérdés
2023. máj. 6. 07:47
 1/7 nemaRendőrség ***** válasza:
0%
Aha
2023. máj. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem, próbáljátok meg már értelmezni a leírtakat.
2023. máj. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt olvastam, hogy az az új változás, hogy nem lesz a mérési bizonytalanságból ráhagyás. Ahol eddig 50 km/h helyett 68 még belefért a traffi alapján, ott most csak 65 fog beleférni.

Szerintem nem olyan hatalmas változás. Akinek nincs félnivalója, azt ezután sem fogja érinteni.

Közösségi oldalakon én is olvasok olyan clickbait szalagcímeket, hogy 50 helyett már 51-nél is megy a csekk. Ezeket kritikával kell kezelni és megfelelő forrásból kell tájékozódni, nem ezekből.

2023. máj. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tűréshatár eddig +3 volt, 50-nél 65+3, 69-nél kattant. Ha megállít utólag akkor 50+3, 54-nél kattan. A régi mérők továbbra is ennyin maradnak, mert nem lesznek pontosabbak, csak az új mérők lesznek ilyenek, 67-nél fog kattanni, az utánadjövős meg 52-nél.


Sokkal több értelme lenne szigorítani ez a 15/20 ráhagyásos sztorit, cserébe viszont kidobálni a tök felesleges 40-es és 60-as táblákat, a jobb minősűgű főútvonalakat meg kicseréli 100-as táblázatúra. Ígyisúgyis annyival mennek rajta... Arra van pénz, hogy a megyetáblák le legyenek cserélve...

2023. máj. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Ahol továbbra sem állítják meg a gyorshajtókat, ott megmarad az elvi lehetősége a sebesség túllépés megúszásának. Hiszen 100 km/óra alatt plusz 15 km/óráig, míg 100 km/óra felett 20 km/óráig nem az objektív felelősség elve szerint jár el a rendőrség. Vagyis autópályán példádul 150 km/órával is elkerülhető elvben a bírság saját autóval."


Eszerint ha nincs megállítás, akkor nem változik semmi, továbbra is lehet 65-ig menni 50-es helyen is.

2023. máj. 6. 08:36
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

"főútvonalakat meg kicseréli 100-as táblázatúra. Ígyisúgyis annyival mennek rajta..."

Az a baj, hogy ez nem oldana meg semmit, mert akkor 120-szal menne mindenki.

2023. máj. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezért írtam, hogy a 15/20-as szabályt szigorítani kellene. Nálunk a legengedékenyebb a sebességtúllépés a fejlett országok közül, ezen nyugodtan lehetne faragni, viszont akkor az indokolatlan táblákat meg leszedegetni. Van egy nagyobb település pár kényes utcával, lusták kitáblázni azokat, inkább benegyvenezik az egészet és totyoroghatsz a széles, felújított, üres főúton is, apjuk faszát.
2023. máj. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!