Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit szóltok ahhoz, hogy...

Mit szóltok ahhoz, hogy bevezetik az zéró toleranciát a gyorshajtással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
[link]
2023. máj. 6. 09:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Kell a pénz a diktátoroknak.

Másból már nem nagyon tudnak beszedni, hát keresik nagyon a pénz bevételi forrást.

2023. máj. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%

Nem evvel fogják visszaszorítani a baleseti statisztikát.

Ez az ilyen 50 körüli sebesség max koccanásos baleset, ez csak a pénzbevételre megy.

Ha már pénzt akarnak beszedni, kérjenek PÁV, meg egyéb alkalmasságot bizonyos autók vezetéséhez pl.

2023. máj. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
64%

Felröhögtem rajta. Amióta létezik az objektív felelősség elve, azóta nem láttam olyat, hogy ha traffiztak, akkor odébb megállítottak volna. Pedig azóta párszázezer km-t levezettem.


"Kell a pénz a diktátoroknak."


Ha jól tudom, akkor még nincs akkora diktatúra, hogy kötelező legyen gyorsan hajtani. De segíts kérlek, ha így van, mert akkor jobban fogok sietni.

2023. máj. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Sok minden nem fog változni. A közig bírság 15-20 km/h-s ráhagyása ugyanúgy maradt.

A helyszíni megállításos bírság nagyon ritka.

Tehát ez annyit jelent, hogy az eddigi 68 helyett 65-től jöhet a csekk az 50-es táblánál. Messze van ez még a zéró toleranciától...

2023. máj. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%

Én ezt szólom:


1.- Az első, egyben a legfontosabb: ne hajts gyorsan! Ha ezt a tanácsot mindenki megfogadja, akkor ott fognak elrohadni a Véda-kapuk és traffipaxok a rendőrség raktárában. Soha nem lesz rájuk szükség.


2.- Tartsd be a megengedett sebességet! Mindig úgy vezess, hogy nem léped túl az adott útszakaszon a megengedett legnagyobb sebességet.


3.- A tábla a barátod! Figyeld az út szélén található piros karimás, fehér alapon fekete számokkal ellátott táblákat. Ezek a számok mondják meg neked, hogy mennyivel lehet menni. Nem tudsz többfelé figyelni vezetés közben, csak az útra? Akkor vegyél olyan kocsit, amiben van táblafelismerő és le is lassít magától, ha sebességkorlátozást érzékel.

2023. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A kettes jól összefoglalta, ugyanúgy 64 körül fogok menni kb a waze se fog kevesebbet futni kocsiban. :D :D
2023. máj. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.


"A szarkazmust, mivel jellemzően a hanghordozásra támaszkodik, gyakran nehéz észrevenni az írott szövegben, és így rendszeresen félreértik.", mint itt valamennyien, pedig annak szántam. Igaz, elfelejtettem emotikont kitenni. Így jártam. 😥

2023. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Erősen így jártál, ez a fórum televan amúgyis ilyen tudálékos akciónyugdíjassal.
2023. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%

az a 3 km/h aztán sokat számít.

Így is van 15 km/h ráhagyás, az legyen már elég, ha meg belefutsz egy helyszíni bírságba, pont ugyanúgy belefutottál volna eddig is.

Semmi változás, csak óvodás hiszti.

2023. máj. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

"Semmi változás, csak óvodás hiszti."


Jogszabályt nem módosítanak alaptalanul, majd lesz hozzá módszertan, meg fog szaporodni a dupla-járőrös, azonnali megállítós trafi.



Szerintem fontos a sebességhatárok betartása, de!!! Nem gondolom, hogy a megengedett 50 helyett 51km/h sebbeség már potenciális balesetveszélyt jelentene. Sokkal nagyobb balesetveszélyt jelent, ha valaki egyfolytában a műszerfalat figyeli, már pedig ez ebbe az irányba viszi a sofőröket. Egyértelműen a pénzbehajtás a cél. Sem a trafik sem az autók km/h mérő órái nem lehetnek annyira pontosak, hogy ezt ennyire ki kéne hegyezni. Sokkal fontosabb lenne azok megbüntetése akik 50-es úton villogják dudálják, anyázzák az 50-körül haladókat, mert ők 70-el szeretnek menni. Úgy gondolták, sokkal egyszerűbb kiállítani két járőrt, az egyik mér, a második beszedi a pénzt +1 km/h túllépésért. Ismét sokat haladt ezzel az ország! Gratulálok!

2023. máj. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!