Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől van a benzines autónál,...

Mitől van a benzines autónál, hogy üzemmeleg motornál egy picit füstöl a kipufogóm alapjáraton?

Figyelt kérdés

Bár menet közben is lehet füstöl, úgy annyira nem vettem észre, esetleg max. padlózáskor előszokott fordulni néha egy kicsi füst.

Hozzáteszem az autó alig van használva, havi szinten talán 20-30 km, és már 1 éve így van és a napokban vettem elő (3 napja használom most folyamatosan kb.) és most vettem észre ezeket a tüneteket. Olaj volt cserélve.



2023. máj. 6. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Eszi az olajat például. Milyen színe van? Fehér, kékes vagy sötét?
2023. máj. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Néha kékes sötéttel keverve, de általában sötét mintha valami dízel lenne.
2023. máj. 6. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:
A sötét füst azt jelenti, hogy túl sok üzemanyagot kap a levegőhöz képest. A kék pedig hogy eszi az olajat.
2023. máj. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha sok üzemanyagot kap és kevés levegőt akkor ebben az esetben mit tudok tenni?
2023. máj. 6. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Két lehetőség van. Vagy kevés levegőt kap, akkor levegőszűrő, légtömegmérő és hasonlók a levegő útján, ha sok üzemanyagot kap, az lehet kompjúter, injektor, gyertya és hasonlók. Gyertya cserével kezdenék, ha nem volt mostanában. Elvileg 50-100 ezer kmnként cserélni kell. A másik amit megnéznék az a levegőszűrő, azt évente kell cserélni. Ezek milyen állapotban vannak a te autódon?
2023. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát levegőszűrő az idén esedékes, de nem tudom milyen állapotban van, még nem néztem meg.

Gyertyák kb. 32 ezer km.-el ezelőtt volt.

Légtömegmérő meg elvileg jó, ha jól emlékszem ez befolyásol az alapjárattal kapcsolatban, és az nekem rendben van.

2023. máj. 6. 20:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Légtömegmérő a levegő mennyiségét méri, ha koszos, akkor nem jól mér. Semmi köze az alapjárathoz. Vannak direkt légtömegmérő tisztításra sprék, veszel egy olyat és letisztítod. Más nem jó rá mielőtt megkérdeznéd, mert az szárad meg teljesen dzsuva nélkül. De előbb nézz rá a levegőszűrőre. Nem nehéz megnézni.
2023. máj. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja tudom, amit tudok azt megszoktam csinálni magamnak, csak ilyen pl. hogy levegő-üzemanyagkeverék dologgal nem vagyok tisztában, hogy mi merre hogyan, de így, hogy leírtad így már értem :)
2023. máj. 6. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!