Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi valójában Honda Civic...

Mennyi valójában Honda Civic 1.8-as [UFÓ] olajfogyasztása?

Figyelt kérdés
Sok helyen azt olvasni, hogy elég magas. Ilyen autó vételén gondolkozok, kb 2011-2012-es évjárattal. Akinek ilyen van leírná a tapasztalatait? Az üzemanyag fogyasztása is érdekelne. Köszi előre is.

2023. máj. 13. 11:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Igaz nekem 2007-es van, akkor fogyaszt olajat, ha pörgeted. Ha 3-4 ezer körül elváltasz, nem pörgeted leszabályzásig, akkor nem fogyaszt olajat (legalábbis az enyém nem). Benzinből nyáron 7 a vegyes, télen 8, de ebben sok a város. Nyáron klímával, 2 fővel, csomagokkal országúton 5,8 körül mentem vele.

Összességében én nagyon meg vagyok elégedve vele, megy, ha kell, megbízható, kényelmes.

2023. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Persze minden motor fogyaszt valamennyi olajat, de egy modern benzinmotornál már nem szabad, hogy túlságosan szembetűnő legyen, azaz egy egészséges 10 ezer kilométeres olajcsere periódusnál nem szabad, hogy az olajszint szembetűnően kevesebb legyen, mint amennyit 10 ezerrel korábban beleöntöttek. 1-2mm belefér, több nem. 2-3 deci fogyasztásnál már elmondható, hogy valahol nem 100%-os a motor, de még ebben az esetben sem kell tartani tőle, a probléma minimális. 0.3 és 1 liter között mondanám azt pl. egy ügyfélnek, ha kikérné a véleményemet, hogy a helyzet közel sem ideális, de még semmiképpen sem bontanám meg a motort. 1 liter fölött a probléma jelentős.
2023. máj. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Azt én is tudom, hogy mi a jelentős illetve elfogadható olajfogyasztás. Itt az volt a kérdés, hogy akinek ilyen autója van az mondja el, hogy ennél a típusnál mit tapasztal. Konkrétan ennél mennyi.
2023. máj. 13. 14:06
 4/15 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: a kézikönyv szerint az olajfogyasztás az 1 liter/1000 km-t is elérheti, ez sok mindentől függ. A 0W20-szal (ami a gyári olaj), általában magasabb, 5W30-cal kisebb (használható ezzel is)
2023. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
1 liter/1000 km az nagyon sok. Pont azért kérdezem, hogy a valóságban is annyi e valakinél...
2023. máj. 13. 14:44
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem szedán van de ugyanaz az 1.8-as motor van benne,egyszer cseréltem olajat eddig és elhanyagolható mennyiség fogyott belőle,gyakorlatilag semmi.

2007-es 208e km-el,magyarországi autó és végig számlával szervízelt,5W30-as olajjal.Ha értelmes módon használták és cseréltek olajat benne akkor nem fog semennyit fogyasztani,nagyon jó ez a motor.

Benzinből városban 8-9,országúton 6,autópályán 7 körül fogyaszt.Nekem kb 10e km alatt 8,28 az átlag de 70-80%-ban városban megyek,rátankolással számolva.

2023. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja és FB-n jelentkezz a Honda Civic 8gen Hungary csoportba,minden infót megtalálsz amit kell tudni a típusról
2023. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5: igen, viszont nem is hallottam még olyat, hogy valakinek ennyit megevett volna. Rátöltenem soha nem kellett eddig olajcserék között.
2023. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#3 Ha tudod, hogy mi számít jelentős mennyiségnek, akkor tudod azt is, hogy ENNÉL mi számít jelentősnek. Nincs olyan, hogy ami az egyiknél sok, az a másiknál megfelelő. Modern kort írunk, az elmúlt 30 évben nem nagyon készült olyan benzinmotor, aminél van nagyobb mennyiségű olajfogyasztás, ami normálisnak minősül. Amit leírtam (és elmondásod szerint tudod), az mindenre vonatkozik.


Ráadásul a Honda alapvetően mindig is jó motorokat gyártott, szóval elég bugyuta dolog azt feltételezni, hogy pont a Honda nem tud úgy megtervezni egy motort, hogy az ne egye az olajat. Szerintem a köztudatban egyik motor sem híresebb az olajfogyasztásról, mint az Opel Ecotec motorok, felalábbis az első generációsok, de igazából annál sem igaz, alapvetően azok sem ették az olajat, csak ha elhanyagolták az olajcserét, akkor könnyebben elkezdett kopni, mint az átlag, ami olajfogyasztáshoz vezet. De itt megint visszakanyarodunk oda, hogy mi számít soknak, mi elfogadhatónak, amit elmondásod szerint tudsz.


Szóval nincs is kérdés...

2023. máj. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
2: Igen az egyértelmű, hogy ami egyik motornál soknak számít az a másiknál is. Nincs különbség. Ahogy te is írtad, két deciig még elmegy, de még egy literig sem bontanád meg a motort. A Honda gyártói előrása szerint is egy literig normálisnak mondható. Én egyszerűen arra voltam, kíváncsi hogy akinek ilyen van az mégis mennyit fogyaszt. Mert ugye nekem nagyon nem mindegy, hogy 0,5 dl, 2 dl vagy 5 dl/1000 km-en. De persze ezt csak olyan tudja megválaszolni, akinek ilyen autója van. Eddig az egyes és a hatos volt konkrét válasz, arra amit kérdeztem.
2023. máj. 13. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!