Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire baj illetve mennyire...

Levente87 kérdése:

Mennyire baj illetve mennyire árt az autónak ha az önindító meghibásodása miatt meglökve indítjuk be személyautót?

Figyelt kérdés

Adott az autóm, Peugeot 206 sw 1.4HDi autóm... emberek én nem tudom massal is van e ilyen problema de eskuszom nektek már vagy az 5ik eve hogy használom de legalább 5ször kellett az öninditó miatt elvinnem mesterhez... eltekerem a kulcsot es csak egy tikk jon ki és nem forgatja... ez miatt a probléma miatt igy belokve kellett inditanom az autot...

Jovok haza Tatabányáról Szerbiába... Röszkei hataratkelo helyen adja meg magat a lelkem... Magyar vamos segit belokjuk beindul, szerbnel hazaig erve le se állitom az autom... hazaerve akar hanyszor probalom gyujtani egybol begyullad...

Engem csak az erdekel tudom hogy igy belokve nem hasznal az autonak, de mekkora bajt tud ez a belokve gyujtast problemat csinalni a motornak, autonak?



2023. máj. 14. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Igazából semennyire. Automataváltós autót nem szabad betolni, illetve a mai modern agyonelektronikázott autók szintén nem mindig szeretik. De egy ilyen régebbi egyszerűbb autónak, mint a 206, semmi baja nem lesz tőle.
2023. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ahogy az #1-es írja. ott a pont!
2023. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Semekkorát. Önindító csak akkor használódik, ha dolgozik, tehát ha indítózol. Ha 5-ször fel lett már újítva az önindító, körbe kéne nézni a környékén, hogy nem-e teszi valami tönkre, pl. túlfeszültség, valami. Nem normális ez.
2023. máj. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat... kicsit meglepett amit irtatok... persze viszem mesterhez nem fogom igy lokve gyujtani de fura hogy tulajdonkepp semmi baja nem lehet..

3nak: mester avval takarodzik hogy nem lehet beszerezni normalis alkatreszeket csak kinait... de bontobol is tettunk ra folujitottat az tartotta legtovabb... Totalcaron is olvastam egy ugyanilyen detto hasonlo storyt mint az enyem megeszi a 206 az oninditot cimmel... ahogy az a szemely ugy en is teljessen tanacstalan vagyok mit lehetne evvel a francos allanszerrel akarom irni öninditóval csinalni...

2023. máj. 14. 17:55
 5/13 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz.


Az automatát nem is tudod belökni, mert nincs olajnyomás ami a lamellákat összeszorítaná, azt csak a motoroldali wandler forgása tudja biztosítani, így ha 100-zal gurulsz le egy lejtőn D-ben se fog a motor megmozdulni.

Nekem csak automatáim voltak és vannak, úgyhogy az akkura meg az önindítóra, generátorra figyelnem kell, mert nincs begurulós módszer. XD

2023. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hogy oszinte legyek regebben mindig fikaztam az automata valtos autokat mert ugye nem volt ra penzem olyat venni... legkonnyebb olyankor szidni.. de Becsbol hazajott az onokatesom akinek csak automata valtos autoi voltak... Audi volt... ideadta, meghajtottam...

Felek ha egyszer automata valtos autom lesz nincs azaz Isten hogy visszaterjek manualisra...

De addig sok viz le fog folyni a Tiszan mire veszek egy automata valtossat...

2023. máj. 14. 21:15
 7/13 anonim ***** válasza:
A betolásnál, behúzásnál a vezérlés átugorhat.....
2023. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7.

Na, Te sem láttál még autót közelről. 😂

2023. máj. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Na, Te sem láttál még autót közelről."


Te ne aggódj ezen, csak 4 sajátunk van jelenleg! 🤣

Ráadásul autószerelő ismerősök hívták fel a figyelmünket ennek esetleges előfordulási esélyére. Pluszban mindkét ismerős érti a dolgát.

Itt már csak a kérdés, hogy jómagad is az vagy-e. Bár ebben kétségeim vannak.

2023. máj. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 veterán vas ***** válasza:
55%

Aki azt mondja, hogy egy betolás árt az autónak, az bizonyára felmentett volt gépjárműtechnikából.

Ha esetleg van elfogadható érved, szívesen meghallgatom.

(az, hogy x.y. mondta, az kevés)

2023. máj. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!