Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hasznàlt kettőstömegű kuplungc...

Hasznàlt kettőstömegű kuplungcserénèl?

Figyelt kérdés
kuplungot kell cserélni az autómon,mert màr elkopott elèggè.de nyílvàn akkor a kettőstömegűt is cserèlni kellenne a teljes kuplung szettel együtt,de az 250 ezer. mivel nagyon keveset megyek az autóval,max havi 500-800km,így nem szeretnèk bele egy új szettet venni,mert 1-2 évig tervezek a kocsival,és eladásnàl nem jönne vissza az,hogy ha most bele rakatok egy új kuplungot. talàltam egy embert aki ilyen kocsikat bont mint az enyém,és lesz most egy kocsija,amiben elvileg 2018-ban cserèltek kuplungot kettőstömegűvel,és kb 60 ezret ment azóta. De mondta,hogy nyílvàn csak bontàs utàn derül ki,hogy milyen àllapotban van. A kuplung tàrcsàra màr megvan a vevője,a szerkezet meg a lendkerék megmarad. mèg azon is sokat spórolok,ha csak a tàrcsàból kell újat vennem,vagy a régit felújíttatni. valaki vett màr hasznàlt lendkereket,vagy teljes kuplung szettet a kocsijàba?tudom hogy kopóalkatrészekből nem jó a hasznàlt,de jelen esetben nekem teljesen felesleges lenne 2,5x annyit fizetni az alkatrészért,ha kiszolgálna a hasznàlt is.
2023. máj. 16. 00:53
 1/3 anonim ***** válasza:

“de nyílvàn akkor a kettőstömegűt is cserèlni kellenne a teljes kuplung szettel együtt”


Nem biztos, hogy rossz állapotban van meg kell lesni, ha még jó és amúgy sem tervezem vele hosszú távra akkor hagyd bent.

2023. máj. 16. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nem nagyon értek az autókhoz,csak vezetni szeretek,de a szerelés része is érdekel,csak nem tudom kitől megtanulni.de amit olvastam,hogy a kettőstömegűről nem nagyon lehet megmondani,hogy milyen àllapotban van,csak hogy zörögnek e a rugók benne,vagy nem,meg leàllítàsnàl csattanó hangot ad. zaj az nincs nàlam leàllításnàl,csak attól félek,hogy ha kicseréltetem a kuplung szettet,és megadja magàt a kettőstömegű pár ezer km utàn,akkor megint lehet szétszedni az autót,és egy csomót kifizetni munkadíjra,és csak szarabbul jàrnék,mint ha vennék 50-60 körül egy hasznàlt kettőstömegűt. 400 ezer km van a kocsiban,szerintem 200 ezer km körül lehetett cserélve,legalàbbis ezek màr elkopnak akkor,mert biztos hogy nem bàntak vele finoman.ha akkor cseréltek lendkereket, akkor szerintem az is cserès lenne lassan,ha meg a gyàri van benne,akkor meg vègképp.
2023. máj. 16. 05:43
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát lutri a bontott. Haverom rakott be mondeoba, de abba fixen 10.000km volt egyenlőre jó.


Ha valóban 60.000km van a tiédben annak jónak kéne lennie, én nem foglalkoznék vele, főleg, hogy el akarod adni.

2023. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!