Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes manapság egy régi...

Érdemes manapság egy régi babettát felújítani?

Figyelt kérdés

Egy Jawa Babetta 207-ről lenne szó. Pár éve került hozzám, akkor nem indult be a jármű egy kisebb takarítás után, így félre lett téve, idő hiányában nem tudtam vele foglalkozni (tudom valószínűleg szétszedni se ártott volna, de annyira nem értek hozzá) .

Nemrég viszont eszembe jutott, feléleszhetném legalább, hogy kipróbáljam, aztán majd még eldől mi lesz vele utána.

Van esetleg valami kézikönyv, tanács vagy esetleg tapasztalata valakinek ilyenben és segítene? Vagy teljesen értelmetlen neki kezdeni és hagyjam a fenébe?



2023. máj. 16. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szerintem neked kell eldönteni! Nyerészkedni biztos nem lehet rajta, de ha tudod használni, mert mondjuk egyszerűbb vele eleugrani a boltba, hacsak valami apróság kell, akkor én a helyedben mindenképpen rendberaknám, akár még hobbiból is.
2023. máj. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából hobbiból gondoltam első soron megcsinálni mivel még sose szereltem ilyet. Eladni legvégső soron fogom maximum, ha nem tudom majd mire használni.
2023. máj. 16. 12:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha neked az a vágyad hogy felújítsd, akkor tedd azt, de utánna csak hatalmas veszteséggel tudod eladni ha el akarod, mert senkinek nem kell 300ezerért babetta.
2023. máj. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért nem kompletten akarom felújítani első körben, hanem azt hogy elindul-e a szerkezet egy kis ráfordítás után. Utána majd válik mi lesz vele még, de biztos nem fogok egyből 300 ezret elkölteni ha látom hogy halott ügy az egész.
2023. máj. 16. 12:20
 5/6 Szolovjov ***** válasza:
MZ-khez például nagyon jó gyári szerelési videók vannak. Én azok alapján tanultam meg a motorblokk szakszerű összeszerelését. Lehet hogy van Jawa Babettához is. Érdemes kitanulnod, mert egyrészt tudást szerzel vele amit már senki nem vesz el, másrészt sokkal olcsóbban kijön a motor mintha fizetnél valakinek. Szerintem csináld meg, egyik ismerősöm is most csinált meg egyet. Én meg egy Etz250-essel végeztem épp és imádom.
2023. máj. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mint babetta tulaj mondom..amik nekem voltak, sajnos szart sem értek. Az elektronikus gyújtással volt baj állandóan, és az emelkedőt önállóan nem bírta. Ezeken még nem volt rugó, az első darabok voltak.


Ne hallgass rám, de én már nem csinálnám meg..sajnos erőtlen, ma már csak idígesíti az ember ezzel a forgalmat.

Már húsz évvel ezelőtt is lassú volt,(ha működött)

Ezen nehéz jól megtanulni szerelni. A hasonló elven működő más kismocik már mennek mint az állat.


A gyújtásra figyelj, az a gyengéje.

2023. máj. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!