Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy autót, kereskedőtol...

Borosz81 kérdése:

Vettem egy autót, kereskedőtol és nem néztem kérdeztem hogy motort cserés volt. Eredet vizsgán derült ki. Hogy lehet tudnám a nevemre íratni? A kereskedőt nem érdekli,a pénzemet se adja vissza stb.

Figyelt kérdés

2023. máj. 17. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt motor cserèm. A motor ès a szerelő szàmlàjàt vittem műszakira, aztàn a papirokkal ès a friss műszakival mentem az okmànyirodàba új forgalmièrt.
2023. máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy sem tudod a nevedre íratni.

Rendszeresen lehurrognak, de ismét megírom: az eredetiségvizsgálatot elrendelő jogszabály címében az van, hogy előzetes eredetiségvizsgálat, azaz, a vételár kifizetése előtt célszerű elvégeztetni. A vevő védelmére hozták a jogszabályt, hogy módja legyen bizonyosságot szerezni afelől, hogy a jármű a gyári állapotnak megfelelő, vagy ha módosítottak, akkor az, engedélyeztetve lett és bevezették a nyilvántartásba, okmányokba, és az okmányai hitelesek.

Ez volt a jogszabályalkotó célja, de nem írták elő, hogy mikor kinek kell végeztetnie; a vevő lemondhat erről a védelemről, és vállalhatja a kockázatot. Az esetek nagy részében jól sikerül a dolog, de ez a rosszul jártakon nem segít.

Sajnos, az sem, hogy az így jártak kérdéseire utólag újra és újra megírom. De, hátha olvassa olyan, aki nem lehurrog, lepontoz, hanem megjegyzi, és alkalomadtán így jár el.

2023. máj. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én nem tudtam hogy az autó motor cserés volt, a kereskedő nem tájékoztatót. Eredet vizsgán derült ki. Szóltam neki, erre azt mondta ja bocsi a számlákat elfelejtettem..

Eddig oké is volt. Most hozták vissza az autót, hogy nem tudnak friss műszakit rakni rá..

2023. máj. 17. 19:16
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jogodban àll vissza lèpni. Köteles x ideig visszavenni az autót. Pontosan nem tudom , de nèzz utàna. Ezt ne hagyd mert max viràglàda lesz az udvarodon.
2023. máj. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hívd fel a DAS-t, vagy akármilyen jogászt. Tőlük kérj tanácsot.


Ez nem kereskedő amúgy, aki ilyet megjátszik. De magánszeméllyel is érvénytelen ilyenkor a szerződésetek.


Ne hagyd magad.

2023. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen én is így tudom, Mondtam a kereskedőnek adja vissza a pénzem mert nem tudok mit csinálni az autóval... Azt mondta erre őt nem érdekli jelentem fel nyugodtan.

🤬😡

2023. máj. 17. 20:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Még azt is mondtam, adjon másik autót akkor..
2023. máj. 17. 20:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!