Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel tudom kiszedni a benzins...

Mivel tudom kiszedni a benzinszagot a kocsiból?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nemrég egy benzines kannát vittem a kocsimmal és kifolyt egy kis benzin a szőnyegre. Nem tudom mivel tudnám kiszedni. Valami ötletetek van esetleg?

#Benzinszag kocsiban
2023. máj. 19. 19:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Kiszellőztetés pl. A benzin gyorsan párolog, csak vigyázni kell vele, mert a gőze is gyúlékony.
2023. máj. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szellőztetés. A legjobb az, ha ki tudsz szedni mindent, ami felszívhatta a benzint és pár órára napfényes, szellős, meleg helyre tudod tenni, az alatt kipárolog. A legjobb a déli tűző nap, lehetőleg betonon vagy aszfalton.

Ezzel az a baj, hogy nem mindig lehet mindent kiszedni, amibe beszivárgott a folyadék. Ha a padlószőnyeggel találkozott és az nehezen kiszedhető (sokszor meg kell bontani a küszöbtakarót, B-oszlop burkolatot és egyebeket), akkor nem érdemes szétkapni miatta a fél autót. Akkor inkább a kocsival kell tűző napra állni letekert ablakokkal, lehetőség szerint nyitott csomagtartóajtóval és (ha van) napfénytetővel, aztán várni pár órát. Ha könnyen kiszedhető elem találkozott vele, pl. kivehető padlószőnyeg vagy üléshuzat, akkor párologtatás után érdemes kézzel kimosni és valami jóféle öblítővel kiöblíteni, az egyrészt eltávolítja a benzin utolsó maradványait is, másrészt az illat elfedi a benzinszagot.

2023. máj. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 Tűző napra azért ne, még a végén felgyullad...
2023. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: kellő szellőzés és a szükséges óvintézkedések betartása mellett nem gyullad fel. Ha minden ablak nyitva van, a keletkező benzingőz elillan, nem lesz belőle baj. Kivéve akkor, ha Okos Jóska a hótt' büdös benzinszagban gyújt rá, de az már az ő hibája. Viszont a tűző napon elérhető hőmérséklet sokat segít a benzin teljes elpárologtatásában.
2023. máj. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!