Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Műszerfal mutató csere? vagy...

Műszerfal mutató csere? vagy javitás?

Figyelt kérdés

Üdvözlet! Adott egy auto, ami egy suzuki samurai. A műszerfalon lévő kilómétermutató sem és az üzemanyag jelző mutató sem működik, kivéve a fordulatszám mérő mutató.

Javítható ez? vagy komplett csere? Mi a legolcsóbb megoldás?



2023. máj. 20. 06:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Cseréld ki a mutatót.
2023. máj. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első körben előbb szedd ki és nézd meg, hogy nem-e látsz rajta valamit ami miatt érintkezési hiba lehet. Javítani nem szokták, mert nem éri meg, inkább bontott csere.
2023. máj. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Aha Aha Köszönöm!
2023. máj. 20. 07:15
 4/5 anonim ***** válasza:

2 műszer (maga a műszer) ritkán romlik el egyszerre.

Ami közös bennük az a tápfeszültség.

Érintkezési hibát keresnék, aztán lehet más is.

2023. máj. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nos újra itt!

A kilométeróra működését rájöttem hogy egy spirál megoldja elvileg, de az üzemanyagjelző jobban zavar.

Addig eljutottam hogy kiszedtem az órát, látszólag nincs sérülés, bár maga a mutatós részét nem szedtem ki, olvastam hogy akár az is előfordulhat hogy beragad.

Továbbá megnéztem hogy a sárga piros kábelhez csatlakozik amit végig is követtem a tank felé, viszont a tank tetején van egy kábel köteg amihez nem férek hozzá.

Hogy tudom ezt kimérni esetleg műszerrel hogy van e esetleg szakadás úgy hogy ne keljen levenni a tankot.

Persze ha a tankban lévő szintjelzővel van gond akkor le kellesz

2023. máj. 25. 05:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!