Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyetértesz hogy a hibakód...

Egyetértesz hogy a hibakód olvasó nem jó semmire?

Figyelt kérdés

Esetek 10%-ba hasznos.


[link]


De több szerelőtől is hallottam hogy csak mert van egy hibakód olvasód nem leszel autószerelő.


2023. máj. 20. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem. Ezt maga Szalai tanár úr is megmondaná neked, hogy félreérted azt, amit mond.


A hibakód olvasó az esetek nem 10, hanem 100%-ában hasznosak. Tanár úr csak annyit mond, hogy 10% az, amikor a hibakód a hiba FORRÁSÁT mutatja meg, de ettől függetlenül a maradék 90%-ban is fontos, mert abban a 90%-ban lehet, hogy a hiba forrását nem mutatja meg a hibakód, viszont fontos támpontokat és kiindulási pontokat adhat a hibafeltárás folytatásához.


Úgy is mondhatjuk, hogy a hibakódolvasás a hibafeltárás első lépése egy több lépcsős műveletnek. Attól, mert az első lépcsőfokon nem találsz rögtön megoldást, attól még fontos meglépni azt az első lépcsőfokot és onnan lépni tovább a másodikra.

2023. máj. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:
100%

"De több szerelőtől is hallottam hogy csak mert van egy hibakód olvasód nem leszel autószerelő."

Hogy ez mekkora "bölcsesség"! Általában azok a szerelők mondanak ilyet, akik képtelenek lépést tartani a mai autók technikájával.

De olyan szempontból igaz, hogy

- aki nem érti a motorok működését, annak nem segít és

- egy hibakód olvasó még egy 6-os csavart sem tud kicsavarni.

2023. máj. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy hibakód olvasó annyiból hasznos hogy ha van egy hibalámpa akkor kitudod olvasni hogy mi a probléma és abból már nagyjából előre tudod hogy mi a hiba, melyik alkatrész, szenzor, stb... rosszalkodik és akkor már van egy kiindulási alap hogy nagyjából mire számíthatsz hogy mit fog mondani egy szerelő.


Nekem például volt olyan hogy felvillant egy hibalámpa és nyilván volt kód. Kiolvastam éa lambaszonda hibát jelzett. Ha kicseréltem volna a szondát ez alapján akkor egy rakás pénzem elment volna feleslegesen, mivel nem magával a szondával volt a probléma hanem az egyik vezeték szál megvolt törve. Ugyanis én elvittem szerelőhöz mondtam hogy mi a hibakód és mondta nekem hogy az jó hogy így viszem oda hogy tudom mi a baja, mert neki is ennyivel megkönnyítettem a munkáját, viszont Ő nem csak aszerint jár el hogy kiolvassa a hibakódot és az alapján kicseréli és bevan végezve, mert az nem jelent még nagyon semmit, csak egy jó kiindulási alap, időnyerés ennyi. Ő magát a szenzort kiszedte és bemérte a szálakat, mert az Ő sokkal jobb hibakód olvasójával az is kiderült hogy ez időszakos hiba tehát nem állandó. Aztán Ő műszerrel kimérte a vezetékeket a szondán csatlakozóig és észrevette hogy az egyik szálon időnként nem megy át rendesen a jel ami azt jeéentette hogy a a szál meg volt törve. Persze szervizekbe ahol futószalag szerűen mennek be az autók javításra, ott nem szoktak ezzel szöszölni, de a szerelőm lelkiismeretes és jó szakember és Ő szépen kicserélte azt a szálat ami sérült volt. Nem szokott toldani ha nem muszáj mert ebben nem hisz annyira. Megcsinálta összerakta és azóta sincs semmi probléma. Nekem ez akkor 7 ezrembe került 30 ezer Ft plusz 5 ezer Ft munkadíj helyett ami azért nem mindegy.

2023. máj. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 krwkco ***** válasza:

A hibakód olvasó, pontosabban a motor elektronikája olyan, mint egy ember, aki csak mások elmondásából tud valamit a világról. Csak szenzorjelei vannak.

Ha két szenzor jele ellentmondásos, nem tudja eldönteni, hogy melyik a hibás. Ha egy összetett rendszerben több dolog is meghibásodhat, pl. mint a keverékképzésben vagy égéskimaradásnál, akkor is csak tippeket ad.

De van amikor 100%-os a diagnózisa. Amiben csak egy alkatrész jól meghatározható része érintett. Pl. nekem kijelezte, hogy az első lambdaszonda fűtőköre szakadt. Ez elég volt arra, hogy ne rohanjak azonnal szerelőhöz és el tudjak menni az autóval még a nyaralásra.

2023. máj. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nemaRendőrség ***** válasza:

Van kódolvasóm, dobott egy check engine lámpát a kocsi. Kiolvastam p0420 volt (katalizátor hiba). Megnéztem a kézikönyvet, hogy mik a lépések, olaj és gyertyacsere az első.

Elvittem szerelőhöz, kértem ezt a kettőt, azóta nincs baja.

Olajcsere egyébként is esedékes volt, gyertyacseréig még lett volna pár ezer km, de 90e helyett 87e nekem belefér

2023. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem is akarok autószerelő lenni. De azért szeretem tudni, hogy mire panaszkodik az autóm. De ha tudom, akkor sem én fogok vele itthon barkácsolni. Erre van a (márka)szerviz.

Amúgy az ilyen pár ezer forintos olcsó vackok, amik kizárólag a motorvezérlővel kommunikálnak, valóban nem érnek sokat. Nekem az autómhoz típusspecifikus kínai koppintás van. Ez azért elég jól használható. Az autó összes vezérlőjét olvassa. Sok mindent programozta is már vele. Élő adat kiolvasására is hasznos. Azért a semminél jóval többet ér. Ha nem is konkrét javításra, de az autó felmérésére, vagy kb hiba behatárolásra szerintem hasznos, az árát mindenképp megérte.

2023. máj. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. szerelő nem leszel tőle, de minimum tájékozódni jó. Na meg néha hasznos is lehet. Pl. beletérdelnek az ülésbe a kozmetikában és beírja a légzsákhibát. Az pl. nem tűnik el magától... De egy mozdulattal kitörlöd és kész. És csak egyetlen esetet mondtam
2023. máj. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nemaRendőrség ***** válasza:

Vásárlásnál is hasznos.

Rádugod, megnézed mit ír. Ha pl azt hogy hibatörlés óta eltelt 100km vagy annyi sem akkor ott azért lehetnek gondok.

Ha 40e km akkor jó a helyzet

2023. máj. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!