Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen illat lehetett az autóban?

Milyen illat lehetett az autóban?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban volt egy Opel Vectra C-nk, amit eladtunk. Nagyon szerettem azt az autót, mindig rendben volt tartva, erősnek éreztem, stb. Azóta oda jutottam, hogy saját autóm van, de azóta sem találom azt a légfrissítőt, aminek az illata stimmelne azéval az autóéval. Pár napja elmentem egy lehúzott ablakú Opel Insignia mellett, amiből szintén ez az illat áradt. Létezik, hogy az Opeleknek van specifikus illata vagy eddig pont szerencsétlenül válaszottam légfrissítőket? Mi az, amit a leggyakoribban használnak és nem a zöld Wunderbaum? (Mindkét autó szövet belsős volt, tehát nem lehetett a bőrbelső illata)

2023. máj. 20. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Sok autónak van klasszikus saját illata, amit sok-sok évig megtartanak, ha nincsen összecigizve, meg ilyesmi. Emlékszem még én is gyerekkoromból az Alfa 33 illatára. Az én F Astrámnak is volt 23 évesen, illetve volt mikor egyik ismerős megjegyezte, hogy neki is F Astra volt az első és még emlékszik arra az illatra. A mostani H Astrámnak is biztosan van, mikor megvettem akkor volt, biztos most is, csak napi használatban hozzá vagyok szokva és nem tűnik fel.
2023. máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Két Opelem is van. Nem érzek egyiknek sem semmilyen szagát, illatát alapból. Amúgy zöld Wunderbaumon kívül kapható millió féle illatosító. Felesleges elkezdeni vaktában találgatni. Mellékesen olyan is van, amit már nem kapni. Én pl a 2010-es években az Obiban kapható típust használtam. Hosszú csík, az alján egy bambuszdarabbal. Nem volt olcsó, de mindig megvettem. Isteni illata volt, semmi máshoz nem tudom hasonlítani. És még tartós is volt. Elraktam a csomagolását, most is megvan. Néha rákeresek a neten. Magyarországon már jó ideje nem forgalmazza senki. Pár éve amazonon feltűnt, de azóta ott is eltűnt, mintha nem is létezett volna. Ilyen is van.
2023. máj. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
54%
Nekünk egy B Vectránk van, annak is van egy jellegzetes illata. Már 15 éve a tulajdonunkban van, gyerekkoromból nagyon megmaradt az autó illata és néha, mikor pár nap kihagyás után ülök be az autóba, szoktam érezni. Csak sokkal enyhébben, mint az autó fiatalabb korában. De amúgy igen, vannak autók, amiknek a belterében vannak sajátos illatok.
2023. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jellegzetes szagát én utoljára a Zsigulinak éreztem, meg a 120-as Skodának. Az utastérben is érezni lehetett azt a jellegzetes "gépszagot". De amikor a garázsban állt, ott is sajátos szag lett. Mikor eladtam a Ladámat, évekig tartott, míg a garázsból is kiment a szaga.

Újabb (értsed az elmúlt 30 évnél fiatalabb) autóknak én még nem éreztem szagát. Jó, az ilyen bepenészesedett sosem cserélt pollenszűrő pollenszűrő és soha ki nem takarított, elhanyagolt utastér, az más téma... A C Vectra sem olyan özönvíz előtti típus már.

2023. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Update: Vettem egy Opelt és ennek olyan illata van, tehát jellegzetes Opel illatot kerestem. :)
jan. 3. 18:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!