Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Maximum mennyibe kerulhet az...

Maximum mennyibe kerulhet az elso kocsi?

Figyelt kérdés
koszi

#gépjármű #kocsi #elso kozlekedesre alkalmas jarmu #elso forgalomban resztvevo jarmu
2023. máj. 20. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit nem sajnálsz rá, határ a csillagés égx
2023. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szempontbol? Mondjuk a rendelkezesre allo love altalaban megszab egy felso hatart.
2023. máj. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:
74%

Az első kocsi abban különbözik a későbbiektől, hogy a tulajdonosnak még nincs gyakorlata az autóüzemeltetésben.

Nem tudja, hogy milyen dolgok jeleznek fontos hibát. És melyik szerelőben bízhat, melyikben nem. Vagy hogy egyáltalán hogyan vegyen autót.

Szóval nem az ár a lényeg, hanem az, hogy az autó minél inkább problémamentes legyen.

2023. máj. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként attól, hogy most veszed meg az autót, annak egyetlen többletkiadása van. A kötelezőnél a biztosítók magasabb kockázatúnak veszik a kezdő vezetőt. De pl. a budapesti lakcím is ilyen. Így ezt nem is sirolnám szorosan az ilyen kiadásokhoz.
2023. máj. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most mi a kérdés?

Amennyi pénzed van és amennyit szánsz rá. Nem írja elő senki és semmi hogy ez mekkora összeg lehet. Ha összehasonlításul érdekel: 12 éve vettem az első saját autómat, akkor 1,4 millióért. Akkor még kicsit többet ért a forint. Ennyiért kaptam egy 6 éves, nem széthajtott autót. (Az akkori diplomás havi fizetésem 133e Ft volt.) Szerelővel szerencsém volt. Nem volt ismeretségem, se ajánlásom. Bementem a legelső szervizbe. Azóta is hozzá járok, elégedett vagyok a munkájával. Közben kipróbáltam más szervizeket is kíváncsiságból, de egyből menekültem is vissza. Ja, és hiába első saját autóm volt, nem törtem össze, meg se karcoltam. Sokan ezzel szoktak jönni, hogy az első autóval törvényszerű, hogy az ember fára csavarodjon. Ezt határozottan cáfolnám!

2023. máj. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3: Igen, és olyan nem létezik, hogy valaki tájékozott, hogy valakinek segítenek ilyenekben, hogy van megbízható szerelő kontaktja és sorolhatnám. Első autós az csak egy barlangban élt, ostoba, világtalan ember lehet akinek nincsenek barátai, családja, ismerősei ezen a világon :D
2023. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 krwkco ***** válasza:

"Igen, és olyan nem létezik"

Egy általánosnak szánt válaszban nem azt kell figyelembe venni, hogy létezik-e ilyen ember. Hanem azt, hogy milyen a többség. Az átlag.

Lásd: érvelési hibák:

[link]


De még egy tájékozott, műszaki érzékkel rendelkező ember is jobban tudja majd fenntartani a későbbi autóit, mint az elsőt. Mert ő is szerez további tapasztalatokat. Ezért az ő első autójánál is fontos, hogy megbízhatóbb, műszakilag fenntarthatóbb legyen, mint a későbbiek.

2023. máj. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7: Te nem azt írtad hogy a többség milyen, hanem hogy az első autós tulajdonosnak “még nincs gyakorlata, nem tudja”. Ez az én olvasatomban mindenkire vonatkozik. Nekem pl autókereskedő a nagybátyám, apukám is az volt, gyerekkori barátaik autószerelők, egész gyerekkoromban körülöttük és autók körül kíváncsiskodtam és mellesleg azóta egy kerületben élünk, bármikor el tudok gurulni akármelyikükhöz, hogy ránézzenek az autómra, amit mellesleg nagybátyám hozott be nekem, a legnagyobb gonddal kiválasztva. Szerinted akkor majd nekem nem fog menni a karbantartása? Mert igen, ilyen eset is van, te meg itt általánosítgatsz. Lehet, hogy te egy szerencsétlen dilettáns voltál ha ennyire ráhúztad ezt egy egész rétegre, de nem mindenki az, én sem voltam az.
2023. máj. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!