Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet, hogy a többi...

Hogy lehet, hogy a többi motoros sokkal gyorsabban veszi be a kanyarokat mint én, ha 6 éve motorozok?

Figyelt kérdés

És sajnos sok kanyarban így is sokszor bizonytalannak érzem a gépet.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. máj. 22. 17:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Te haza akarsz érni, más meg nem foglalkozik ezzel, erős a gépe megoldja valahogy.

Én még csak autózok, és szeretem a sportmotorokat, de a sofőrjeik kanyarban is előznek 2-3 autó sort pedig záróvonal van végig, és ha szemből jönnek abból baleset lenne 90%. Kortól függetlenül vannak helyzetek amiket már nem is tudnak megmagyarázni, hogy mire volt jó.

2023. máj. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Magadnak válaszoltad meg a kérdést


"bizonytalannak érzem a gépet."


Lehet,hogy érdemes eljárnod vezetéstechnikai tréningekre,ahol pont a motorkezelésre jobban rámennek.

Ez mellett meg előfordulhat,hogy nincs is jól beállítva a motorod, pl nem egyforma erősre van állítva elöl és hátul, olyankor bizonytalan lehet kanyarban. Vagy balesetes volt a motor,és kapott a váz.

2023. máj. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Motorkezelés, tekintet, súlypontozás, testhelyzet, kanyarív megválasztása, sebesség megválasztása stb. Gyakorolni kell. Motorozni nem kellene csak úgy, képezni kell magad. Ha csak mész és nem tudod mit csinálsz, 6év nagyon kevés tapasztalat. Forgalomban szerzel tapasztalatot motorosként, de motoros tudást keveset. 6év, szezononként min. 2-3vezetéstechnikai képzéssel, 4-5 szabad pályanappal, esetleg offroados képzéssel ég és föld lesz a tudásod :)


Mondok példát mit csinálj: Rili bójás képzés rendőrökkel, ez lassú tempós letolós technika, Dodor kanyarodásképzés, Lövey Ádám - Chrobák Jani pályamotoros képzés, Hungaroring Off-road centrum Földpályás Dirt képzés/Enduro/Cross képzés(offroad motort adnak, benne van az árban).


A közúti motorozás nekem ingerszegény, unalmas és veszélyes, amire a motort tartanám azt közúton csak olyan kockázat árán kapom meg, amit nem szeretnék vállalni. Pályán is elcsúsztam már, offroadon minden alkalommal van perec, nem nagyon lesz bajod cserébe jó buli. Hajrá-hajrá.

2023. máj. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, motiválóak, egyelőre még csak "béna" 250 cm3 motorom van, de ahogy tudom, lecserélem egy cbr 1000 vagy yamaha r1-re (A korl. megvan), azzal szeretnék majd tréningekre elmenni (ugye "össze kell barátkozni" a saját motorunkkal is), a mostanival elégedetlen vagyok, és mindegyiknel típuson belül is ugye más a kezelése
2023. jún. 4. 15:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudsz szerezz be bukógombákat minden rögzíthető pontra, mert ilyen erős motorokkal még a 25+ év rutinnal rendelkezők sem tréningeznek úgy ahogy "kéne"

Még a 600as 125 lóerővel is sok lenne, a 250es után, azért összetörni ne vegyél ilyen motorokat.

2023. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem az számít, hány éve motorozol. Én elküldenék mindenkit egy Safety-Hungary 1-es szintű képzésre (aki ott csinálja a jogsit, annak rutin vizsga előtt kötelező), sok embert átültetnek ott helyben kisebb motorra. Amit ott megtanítanak két nap alatt, az egy tökéletes világban a minimum lenne, mielőtt motort tehetsz a két lábad közé.
2023. jún. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#4 Mégis milyen tréningen engednek téged a saját motoroddal menni? Dilettánsok f*szkodásán legfeljebb. Aki pl. Dodorhoz jár, az meg is érdemli, hogy hű de büszke magára, aztán ki is vasalják.
2023. jún. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
250-es után bőven elég lenne egy 500 vagy 600-as motor, és a lényeg, hogy minél könnyebb tömegű motort vegyél. A sor2 és a sor4 a legbarátibb motor krakterisztika, a sor2 olcsóbb fenntartású, a sor4 simább járású, egyenletesebb erőleadású. CBR500 típusú motorokban gondolkoznék, ha kezdő nagymotoros lennék, esetleg ninja 400, kawa er6, bár utóbbitól egy kezdő már meg tud ilyedni ha elkezdi rendesen használni.
2023. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Aztán meséld már el, mit számít a motornak a tömege. Az csak azt befolyásolja, mennyire könnyű tolni, de gondolom ha már megveszi valaki, nem tologatni akarja az idő nagy részében...
2023. jún. 5. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8 Amúgy kezdő nagymotorosként én pont ezeket a sorkettes 500-asokat néztem, és rájöttem, hogy az értékükhöz képest baromi drágák, aztán pár év után úgyis cseréli az ember. Városba tök felesleges az 500, városon kívül meg nem elég, tehát a leghülyébb tanács ezeket a sorkettes micsodákat ajánlgatni.
2023. jún. 5. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!