Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudom megnézni,hogy az...

Honnan tudom megnézni,hogy az automba melyik a "gyári" minőségű olaj való bele?

Figyelt kérdés

Alvázszám: KLATF69YEYB462824

Daewoo lanos 1.5benzin 1999-es


2023. máj. 28. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gyártó oldalán.

Kocsi kézikönyve.

Daewoo szerviz felhívása.

2023. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

De amúgy ez a gyári olaj javaslat:

SAE viszkozitási osztály: 10W-40

2023. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%

[link]


Itt 5w-30 és 15w-30 között írja, én 5w-30-at raknék bele. Amúgy a general informationben keresd.

2023. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a kezelési útmutató rendelkezésedre áll, megnézed mi az ajánlás benne. Márkát nem fogsz találni, csak szabványokat, amit teljesítenie kell az olajnak. Ne csak a viszkozitást nézd! Az egyetlen paraméter a sok közül. Hanem a konkrét szabványt. ACAE, API, stb...

Ha ez nem áll rendelkezésre, akkor kiválasztasz valami nagyobb ismertebb márkát. Castrol, Mobil, Shell, stb... Ezekkel egyikkel se nyúlsz mellé. Hogy ki melyikre esküszik, az inkább hit kérdése, mint reális mérési adatokon nyugvó tényekre. Ezeknek a gyártóknak az oldalán általában van olajválasztó. Beírod az autó adatait és kiköpi, hogy milyen olajat ajánlanak belőle az adott márkán belül. Ennek stimmelnie kell a gyártói ajánlással. Mert ha nem abból elég nagy gebasz lenne, jogi következményei is lehetnek. Tehát nem szoktak hülyeséget ajánlani. Na, ezek közül kiválasztod, ami szimpatikus.

2023. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*ACEA
2023. máj. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!