Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kisebb chip tuning mennyire...

Kisebb chip tuning mennyire káros,vissza lehet állíttatni gyári értékekre?

Figyelt kérdés
Vettem egy dízel Golf 4et egy nőtől.1,9pdti 101 lovas. Ő nem tudta megmondani,hogy van e benne. Viszont előtte benzines 105 lovas autóm volt ,ahhoz képest nagyon megy. A szerelőm is azt mondtalehet,hogy van benne kis chip tuning,lehet,hogy 120-130 lóerős. Amúgy szépen működik,nincs látható füstje a tükörből. Milyen hátránya,előnye van ennek? (nem vagyok 1 tuningolós tipus,szeretem a gyári dolgokat).Esetleg vissza lehet állíttatni gyári értékekre,az kb mennyibe kerülhet?
2023. máj. 29. 10:16
 1/3 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Teljesen más egy benzines meg egy dízel autó érzésre. Máshogy gyorsul, mások a görbéi stb.


Ettől függetlenül lehet csippelték, de nem lesz baja tőle

2023. máj. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Visszaállítás egy profi chipesnek rutin munka kell, hogy legyen. Egy chipes ránézésből meg fogja tudni mondani, hogy gyári-e az autó, vagy húzott. Amúgy ha nem füstöl láthatóan, és semmi hibát nem produkál, akkor én csak örülnék a helyedben, mások pénzt adnak azért, hogy erősebb legyen az autójuk.


Gyárilag ezek a dízelek elég szegény keverékkel járnak, egy chippelés során (remapping) az a cél, hogy közelebb kerüljünk a füsthatárhoz, több üzemanyag befecskendezésével. Ezt lehet ésszerűen csinálni, és a látható füsthatár alatt maradni, így nagy átlagban egy 10-20 % többlet teljesítmény hozható egy gyári motorral, vagy lehet úgy csinálni, hogy okádja a kormot, amitől még egy picit erősebb lesz, csak az már nem tesz jót sok mindennek a motorban. Ha nincs látható füst, vagy egyéb tünet, akkor szerintem örülj neki, hogy jól megy.

2023. máj. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet chippes, de nem azért érzed erősebbnek, mert egy turbódízelt hasonlítasz egy szívó benzineshez? Mert a turbós kocsik alulról húznak, míg a szívóbenzint pörgetni kell.
2023. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!