Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha leszűkítem a kipufogó...

Ha leszűkítem a kipufogó rendszert, okozhat bajt?

Figyelt kérdés
Benzines auto,2 ezer kobcenti. 60-as rendszer van alatta,viszont szeretnék egy tompitottabb hátsó dobot felrakni. Ami viszont nekem kéne,az 50 mm bemenetis. Ha 60-rol 50-re szűkül az milyen anomaliakkal járhat?
2023. jún. 1. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:

eben az esetben nem lesz nagy baj, kivéve, ha autópályán akarsz nyélgázon döngetni, vagy hajót vontatni, vagy zöldséggel fullra rakottan hosszabb távon nyomod...akkor melegedni fog, de túléli. Hogy halkabb lesz e azt nem tudom. Simán, egymagad utazol, azt még elviseli.


Hogy ettől halkabb lesz-e azt nem tudom..amúgy a motor halk, vagy zajong?

2023. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Motornak alapjaraton szép, selymes hangja van, fordulaton meg erces, nagyon karakteres. Tehát a lényeg,hogy hosszútávú terhelesnel lehet csak baja.
2023. jún. 1. 20:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Baja nem lesz, csak jobban melegszik. Ha jó a hűtés, akkor azt is megoldja.


Cseréld ki, egy próbát megér.

Amúgy irigyellek a selymes motorhang miatt.

2023. jún. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vegyél rávalót.
2023. jún. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy teljesen nyitott a rendszer,csak egy kozep meg vegdob volt. Úgy is jobban melegedhet a szukitessel, mint gyárilag?
2023. jún. 2. 06:23
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem fog jobban melegedni. Mégis mitől melegedne? Ha szűkebb kipufogót raksz bele, megasabb lesz a kipufogó oldali fojtás, tehát valamennyivel kevesebb levegő fog átáramlani rajta, amihez kevesebb benzin társul, vagyis elméletileg némiképp még csökkenni is fog a hőterhelés (teljesítményvesztés mellett persze).
2023. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Teljesen nyitott a rendszer, ami egy szívó motornál többet árt,mint használ. Szerintem nem is árt, ha egy kis folytas van rajta.
2023. jún. 3. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!