Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen négyévszakos gumikat...

Milyen négyévszakos gumikat vegyek VW Polo autómra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 2001-es VW Polo-m, és ő rá tervezek venni új négyévszakos gumi szetett. A gumik mérete 175/70 R13. Nincs túl nagy választék ebből a méretből, én ezeket találtam:


Debica Navigator 2 ~ 16100 ft

Sava Adapto ~ 16500 ft

Kumho Solus 4S HA31 ~ 17200 ft

Nexen N'blue 4 Season WH17 ~ 19300 ft

KLEBER Quadraxer 2 ~ 19300 ft

Falken EUROALL SEASON AS210 ~ 20000 ft

Hankook Kinergy 4S H740 ~ 21000 ft

Vredestein QuaTrac 5 ~ 21300 ft


Igazából a kérdésem azokhoz szólna, akik rendesen értenek a gumikhoz és autókhoz, illetve van tapasztalatuk a felsorolt gumik valamelyikével, és tudják ajánlani:


Van-e értelme erre a kicsi, kis teljesítményű autóra (60 LE) prémium kategóriás gumit vennem (Falken, Hankook, Vredestein), vagy gyakorlatilag semmi különbség nem lesz teljesítményben ezek és pl. a Debica között?


Ritkán megyek autópályára, és évente kb átlagosan csak 6-7000 km-t hajtok le, tehát több mint valószínű, hogy a gumik elöregedés miatt lesznek egyszer lecserélve, nem a megtett km miatt.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. jún. 2. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért a Falkent és a Kankookot prémiumnak nevezni elég durva :D

Vredestein is erős középkategória....

2023. jún. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen kis teljesítménynél teljesen mindegy, úgy sem száguldasz vele, nyilván ne a legolcsóbbat és ennyi.
2023. jún. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Ha ritkán mész autopályára és télen egyáltalán nem, és csak 8000km-t mész egy évben akkor megmondom neked a tutit, amit itt sokan le fognak húrrogni...


Egész évre nyári gumi! Veszel egy közepes kategóriájú nyári gumit(Pl Hankook, Barum stb...) És az kb pont jó lesz neked télen is meg nyáron is.

Aza baj a 4 évszakos gumikkal hogy télen szinte ugyanolyan minta nyári, nyáron meg nyúlós szar.

Nyári gumi egész évre a tuti neked!

2023. jún. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én egész évben télivel járok. Évi 30ezret megyek így kb 3evit tart egy szett egyébként egész jó a debica.
2023. jún. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én egész éveben nyári val járok


Immár 22 éve, sose okoztam balesetet!

Igaz én télen nem megyek a hegyekbe síelni, és nem indulok Útnak hóviharban az isten háta mögé.

2023. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Egyet értek veled 5ös. 4es vagyok és régen én is csak nyárival jártam. Annyi a titka hogy ésszel kell vezetni, de ezt hiába mondod bizonyos embereknek, akik bíznak a csúcsszuper autóban és gumiban és ugyan sebességel haladnak nem száraz úton is.
2023. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Aza baj a 4 évszakos gumikkal hogy télen szinte ugyanolyan minta nyári, nyáron meg nyúlós szar."


Tekintettel, hogy 22 éve nyári gumival mész, nem sok tapasztalatod lehet a négyévszakossal. Mert hogy amit itt leírtál, egyszerűen nem igaz. Korábban is próbáltalak már rávezetni, de sajnos a megrögzött hülyéket nagyon nehéz. Nyári gumival ha rámész a letaposott hóra, csúszol mint disznó a jégen. Nem kell ehhez sokat menni, elég, ha benézel egy évben egy kanyart és picit gyorsabban mész. Az, hogy te 22 éve ezt csinálod csak a saját felelőtlenségedet mutatja.


Évi sokezer km-t megyek mindenféle négyévszakos gumival (bérautókon szinte csak az van). Konstrukciótól függ, hogy melyik tapad jobban fagyos úton, melyik szárazon, stb. De eddig egyetlen egyszer nem találkoztam olyan helyzettel, hogy nyáron mondjuk túl puha lett volna.


Én éppen az elöregedés miatt mondanám, hogy vedd a drágábbat. Saját autókon Hankookot használok, de nem vagyok benne biztos, hogy nem kezd el idővel kirepedezni. Ha van esetleg annyi pluszban, akkor lehet érdemes lenne egy Continentalt választani.

2023. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem másfél éve van fent Viking Fourtech, vagy micsoda, R14 méretben. Nekem is voltak aggályaim vele, mert pofátlanul olcsón vettem. Nos, soha többet nem akarok külön nyári meg külön téligumit, az erős autón is átfogok térni 4 évszakosra, ha elkopnak a szezongumik. Én is a nyártól féltem, de nem, nem nyúlik, mint a téligumi. Télen pedig ugyanúgy viselkedik, mint egy rendes téligumi, hihetetlen jó havon és vizes úton is. És nálunk egy évben 5-6 hónapig olyan az időjárás, hogy éjjel túl hideg van, nappal meg meleg, vagy márciusban 20 fok, áprilisban meg hull a hó. Akkor miért is nem jó a 4 évszakos?
2023. jún. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!