Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felesleges már ebben az...

Felesleges már ebben az esetben gumit cserélnem téliről?

Figyelt kérdés

Az autón téligumi van, de egész Májusban tudtam, hogy nem leszek az országban, nem lesz a kocsi használva, így nem cseréltem Áprilisban nyárira, úgy voltam vele, majd Június közepe-fele, ha hazajövök.


Egyébként éves szinten 5 ezer km-et sem megyek, valamint egy kis 70 lóerős benzines kocsikáról van szó, tehát száguldozni sem igazán lehet vele. (A megnövekedett fékút miatt írom, hogy talán így nem olyan balesetveszélyes, mint erősebb autónál, vagy így kevésbé zavaró)


Valamint ha le is cserélném, akkor, nem tudnám hova tenni a télieket, meg nem is igazán akarom cserélgetni mindig szezononként (nem is lenne takarékos egy ilyen olcsó öregecske autónál - bár nem tudom mennyiért cserélik), ezért mindenképp négy évszakos gumi lenne rárakva amúgyis.

Csak ez a téli szettem van, ezzel vettem.



Tehát ha most lecserélném, a télieket el kellene passzolnom, ami macera, mert gondolom kutyának sem kell, vagy max pár ezerért.. (teli a net a téliekkel ahogy néztem)


Ezért gondoltam, hogy használom ezt a télit amíg el nem használódik, és akkor rakok rá egy 4 évszakosat.


Nem tudom meddig húzza, mennyire kopik majd a mostani, egyébként 3 évesek ha jól emlékszem, és egész jó állapotban vannak.

Ha a következő telet még kibírja, és utána elég venni rá a 4 évszakosat, én már azzal is megelégszem.


Nagyon kényelmetlen vagy zavaró a 30 fokos nyári időben a téligumi egyébként?

Lehet tudni, a fogyasztás mennyivel ugrik?



2023. jún. 2. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fékút picit hosszabb nagyon forró aszfalton és gyorsabban kopik, mert radírodózik, meg kanyarban nyikorog, de nem vészes. Használd el ezt, aztán vegyél új négyévszakosat.
2023. jún. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hagyhatod rajta a télit.

Előbb fog elöregedni, mint elkopni.

Fékútban, tapadásban nincs akkora különbség egy nyárihoz képest, hogy számítson.


Ha elöregedett, akkor jöhet a 4 évszakos.

2023. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat :)
2023. jún. 3. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!