Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alap járaton csattogó hangja...

Pelo1919 kérdése:

Alap járaton csattogó hangja van az 1.4 Diesel nem miért ?

Figyelt kérdés

Adott egy 2003-mas Ford Fusion 1.4tdci

A napokban alapjáraton csattogó hang jött elő,generátor,ékszijak környékéről de enyhe gázadásra eltűnik, sebesség fokozatokkal is csak akkor jön elő ha a fordulatszám 1300-1400 alatt van,

Azt vettem észre ha fény szórót kapcsolok,lég kondit stb akkor erősebb lenne a zaj,akut néztem nincs le merülve

Ezek szerint a generátor tölt,viszont az utolsó tankolásnál nagyon kevés üzemanyag volt benne valamit esetleg felsíivhatott a szűrő ?



#diesel #generátor #motorhang #Motor kopogó hang
2023. jún. 8. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha a szerviz sem tudta, akkor mi honnan tudnánk szerinted?
2023. jún. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Erről eszembe jutott egy egészen ide nem illő, ráadásul régi történet. :D

Volt Budafokon egy idősebb fazon, aki helybéli híresség volt, hogy Trabant- és Wartburg motorokat újít fel. Valami járáshibája volt neki, de az nyilván a satupad melletti munkánál nem akadályozta. Beszereltük a felújított Trabant motort, és... ...csattogott. Meglátogattam, azt mondta, ő ezért nem szedi szét, tudja, miket épített bele, járjak vele, ha baja lesz, felújítja újból. Nem lett baja, csak minden szerelő, akihez vittem bármi ügyben, vizsga, akármi, megállapította, hogy főtengelycsapágyas, vagy mi. 4 év múlva, mikor leadtam a nagytétényi bontóban, akkor is azért kaptam érte keveset, mert: ez a motor csapágyas! Így aztán végül is jól kik*t velem az öreg a "nem szedi szét ezért"-el.

És még hab a tortán, hogy amikor a szomszéd kb 15 évvel később gallyra tette a Wartburgom motorját, hová vittem volna? Az öreghez. :D És egy nagyon pöpecz motort csinált, a fél fővárosi jó híréhez méltóan. Így k*r ki az Élet a csattogást tekintve azzal, akivel akar. :D

2023. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az első hozzà értötöl "szolotol " kérdezem ki említett szervizt ?


A második válaszadóknak viszont ha jól értem főtengely csapágyra gyanakszik csak büdös volt leírni egyszerűen mert ez a sztori kihagyhatatlan volt ?

2023. jún. 8. 18:28
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az első hozzà értötöl "szolotol " kérdezem ki említett szervizt ?"


Minden értelmes ember, akinek egy eszközével gondja van, ám annak javításához nem ért, szakemberrel kezdi. Szóval takarodj oda.

2023. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A második válaszadóknak viszont ha jól értem"

Nem.

2023. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!