Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy autóba milyen hangfal...

Egy autóba milyen hangfal rendszert lehet beépíteni, és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 2005-os suzuki swift kocsim. Na most én a hangszorókhoz sík hülye vagyok. Szeretnék zenét hallgatni a kocsiban, telón keresztül. Inkàbb techno stílusú zenéket hallgatok, szóval fontos lenne a jó basszus. Lehetséges egy ilyen rendszert beépíteni a kocsiba? Hol csinàlnak ilyet? 80-90 ezer forintértért vannak jó lehetőségek? Valószínűleg kevés infót írtam,de tényleg hülye vagyok ehhez:D annyit tudok, hogy minden gyàri benne. Csak a hangszórók már nem a legjobbak.

2023. jún. 10. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb ilyen esetbe, ha elmész egy erre szakosodott üzletbe (pl Paradox) és elmondod mit szeretnél.

Szépen elmondják, hogy mik a lehetőségeid, és igény szerint egyből (ha ráérnek) be is tudod szereltetni.

2023. jún. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vidd el a kocsit egy helyre ahol foglalkoznak autó hifikkel, elmondod az igényeidet és ők megmondják, hogy mennyiből lehet megoldani.
2023. jún. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Ennyi pénzért szerintem biztos nem. Kapásból kidobnám a gyári fejegységet, és legalább egy bluetoothos, 2 Din-es bele, az már mindjárt elvinné a keret nagyrészért, de még kellene erősítő, mélynyomó, hangszórók, vezetékek, aztán mindjárt 200-hoz közelíthetsz.
2023. jún. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

A Paradox-ot én is ajánlom korrekt hely, bár nem dolgoznak olcsón, de amit kiadnak a kezük közül az profi! Tudom, mert többször szereltettem velük!


Ha csak a mély hiányzik a legolcsóbb megoldás, egy erősítő, és mélyláda, akkor a gyári hangszórókról le lehet venni a mélyhangot, ami valószínűleg amúgy sem túl acélos, és már a jelenlegi hangzástól fényévekre jobbat fogsz hallani. Még az sem kizárt, hogy nagyobb hangerőt tudsz elérni, mivel nem terheled mély hangokkal a gyári hangszórókat.


Ebben az esetben van egy erősítő, és mélyláda, kábelezés, esetleg átalakítóók ha kellenek, hogy le lehessen venni az egyik hangszóróról a jelet, vagy a fejegységről, mert hát a gyári fejen nincs rca kimenet.

Plusz ennek a munkadíja.


Ennél komolyabb szint, hogy ki vannak cserélve a gyári hangszórók és a fejegység is, és az utólagos hangszórókat is erősítő hajta.


Aztán ennél komolyabb szint, hogy nem csak mindent erősítő hajt, hanem minden minőségi cuccokból áll, na ez az a lejtő amire akár milliókat is lehet költeni....


Szóval a kérdésre válaszolva bármit is lehet egy autóba varázsolni pénz kérdése. Ők az egyik legprofibb műhely az országban kérj tőlük árajánlatot:


[link]

2023. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Végül mennyibe került ?


Nekem mennyibe kerülne ?


Én vásároltam egy új nissan Qhasqait, 2023 kiadás. Készletről vásároltam, mivel nem volt kedvem fél évet várni és így nem a legtöbb extrákkal ellátott autót kaptam meg . A lényeg hogy a full extrás autónál van mélynyomó a pótkerék helyén, az enyémben is a hely ki van alakítva viszont nincs benne mélynyomó . Ha utolag szereltetek bele, kb mennyibe fog kerülni ? Egyszerű Bose mélynyomó érdekelne, ami ülés alá vagy a pótkerék helyére beszerelhető. Hangszórókat nem szeretném cserélni.

febr. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Végül jegeltem egy kicsit ezt a tervet. De most újra aktuális lesz lassan. Egyébként nekem árban mondtak 100-200között. Meg itt is ennyit írtak. Viszont ha neked csak mélynyomó kell az nem olyan vészes. Persze ha van ki megcsinálja, mert a kábelezés az nem egyszerű azt mondják
febr. 25. 00:48
 7/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

#5

A legjobban akkor jársz jól, ha volt a te autódból Bose hifis kivitel, hogy egyszereűen veszel egy bontott ilyen hangszóró és erősítő szettet.


E-bay-en stb fogsz találni bőven. Ez azért is jó mert relatíve nyomott áron veszel jó hangszórókat, másrészt nem kell gányolni, minden csatalkozó kompatibilis.


Viszont a Bose nem egy rossz gyártó, ott tuti, hogy minden hangszóró más mint ami most a kocsidban van. Szóval igen, szét kell kapni az egész kocsit, és nem csak ennyi, hogy lesz egy mélynyomód... Az erősítőenek ami azt vezérli kell jel, áram stb...


De mindenképpen ebbe az irányba indulnék el!

febr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sajnos akkor viszont ugrik a gari, ez egy új autó… aztán ha szakszerviz csinálja az meg horror áron van. Eredetileg be is raktam volna, 350.000 ért, de nem volt ra lehetőség :(
febr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Koaxk Ábel ***** válasza:

#8

Sajnos más okosságot nem tudok mondani.


Régebben rábeszéltelek volna az utólagos hifi rendszerre, mert még a prémium gyártóknak is csapnivaló volt a gyári hangrendszere.


De egy ideje, mióta olyan cégekkel dolgoznak együtt mint a Bose, Bang & Olufsen, Harman Kardon, Rockford Fosgate.


Azóta nem nagyon van értelme az utólagos hifinek, átlag szinten.


Nyilván ezek a rendszerek nem tépik le a fejedet, de brutál szépen tudnak szólni kellő mély hangokkal.


Az a baj, hogy nem úszod meg nagyon bontás nélkül ha csak egy mélynyomót akarsz is hátra, bár egy utólagos erősítő és mélylada bekötése nem olyan komplikált és nem kell hozzá sok bontás, nem hiszem, hogy ez garanciavesztéssel járna, viszont mivel nem gyári megoldás, a mélyláda elvenne bizonyos részt a csomagtrartódból fixen. Míg a gyári rendszereknél a mélynyomót, valamilyen rejtett módon oldják meg.


Továbbra is a Paradox-ot ajánlom, ha elindulnál ezen a lejtőn.

febr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!