Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak egy "értéktelen"...

Mit csináljak egy "értéktelen", öreg autó esetében ha immos és elveszett a kulcs?

Figyelt kérdés
Adott egy 99-es ford puma, amiben sajnos van immo de a kulcsok elvesztek. Nyílván pótolom, de immo javtásra, cserére nem költenék 40-50-60e forintot mikor az autó egy munkásautó, 150e forint értékkel. Valami megoldás kellene arra hogy menjen új kulccsal. Az érdekelne hogy villamossági tudna-e parasztos megoldást találni.

2023. jún. 11. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
imot ki kell kötni
2023. jún. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt értem, de az miből áll? Olvasgattam neten, de konkrétumot nem találtam, hogy ki csinálja, mennyi stb stb. Van ahol azt olvastam hogy a kikötés is költséges elég szépen. De köszi a választ :)
2023. jún. 11. 15:54
 3/5 krwkco ***** válasza:
100%

Szerintem fizikailag nem lehet kikötni egy gyári immos riasztót. A kompjuter várja a kódot és ha nem kapja meg, nem hajlandó dolgozni.

A szakszerviz elvileg ki tudja törölni az összes eddigi kulcs engedélyezését és akkor a kompjuter kód nélkül is elindul. Legalábbis az én 2002 év végi Fiestámon így működik az immo.

Vagy esetleg bontóból származó vezérlővel és kulcsokkal olcsóbb lenne. De azt nem tudom, hogy ehhez elég a GEM egység cseréje vagy a motorvezérlő is kell. Meg persze a bontott autóhoz való kulcscsip.

2023. jún. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nemrég szart be az immo, nem ismerte fel a kulcsot. Szaki kikapcsolta, igaz így bármilyen kulccsal indul. Csak a vezérlést kellett elvinni neki, nem kellett oda húzni. Laptopon kikapcsolja. 25 ezer Ft, vidéken.
2023. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es, írtam privátban. Ez a szaki érdekelne engem, nem baj ha bármilyen kulcs indítja csak menjen az autó.
2023. jún. 13. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!