Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől nyomja ki az autó...

Mitől nyomja ki az autó kiegyenlítő tartályba az összes hűtővizet a hűtőből?

Figyelt kérdés

Felöntöm hűtővízzel a hűtőt, megy egy darabig a motor, majd egy idő után fogja és kinyomja a nagy részét a kiegyenlítő tartályba, és elkezd brutális módon melegedni a motor. Ezt addig csinálja míg a végén már alig marad benne víz/a hűtőben/, és lehet bele újra tölteni. A kiegyenlítő tartály teljesen tele van már emiatt. Kb egy kilométert lehet vele megtenni, utána melegszik a motor, mert addigra kinyomta a víz nagy részét a kiegyenlítőbe.

8 hónapja lett hengerfejezve, vízkeringtetès van, a vízpumpa is jó. Termosztátot már kivettem belőle, de így is ezt csinálja. A csöveket végig néztem, nem csepeg sehol. Januárban volt hűtő is cserélve benne.

Tipp? Lehet megint hengerfejes? Ennyit bírt a javítás, 8 hónapot és ennyi?

Suzuki Swift 2001 1.3 Sedan 8V


2023. jún. 12. 16:35
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Egyébként nem magamtól csináltam ezt, hanem a kollégáim mondták, hogy töltögessek közvetlen a hűtőbe hűtővizet. De üres is szinte teljesen a hűtő mikor felnyitom. A kiegyenlítő meg teljesen tele van már.
2023. jún. 12. 16:37
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
Ki kéne légteleníteni, senkinek sincs ennyi esze, csak össze-vissza beszél/cselekszik?
2023. jún. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Egy autòszerelő oktató barátom azt mondta, hogy ezt a típust nem lehet légteleníteni.
2023. jún. 12. 17:11
 4/21 anonim ***** válasza:

Aza kérédés hogy mennyi hűtővíz fogy el, és hogy tényleg túlmelegszik-e a hűtővíz


Az általad emlitett autóban nem kiegyenlitőtartály van, az tulajdonképpen egy túlfolyó.

Ezért abban az autóban a hűtővízet a hűtőbe közvetlen kell utántölteni.


Lehet esetleg hogy valamiért túlmelegszika hűtővíz és a túlfolyón keresztűl átmegy gőz formájában a tartályba


Aza kérédés tovább ra is az hogy mit jelent az hogy túlmelegszik?

Ugyanis ha tényleg túlmelegszik akkor felforr a hűtővíz amit észre kell vegyél mivel nagy gőzfelhőként távozika hűtő biztonsági szelepén keresztűl.


Ha a hengerfejtömitésnél megy ela hűtővíz akkor nem megy át a túlfolyxótartálxba, olyankor a kipugogón távozik szép fehér gőzfelhőként.


Azt kéne csínálnod...

Feltöltöd a hűtőt fullra, beindítod a motort, és megvárod hogy felmelegedjen, ha a ventillátor nem kapcsol be mikor felmelegszika hűtővíz akkor ott a bibi.

Amugy fura mert ha "túlmelegszik a motor akkor felforr a víz.

És ezt te nem említetted.

Tehát kevés az info ami alapján lehetne mondani mi lehet a bibi

2023. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

#4 "ha "túlmelegszik a motor akkor felforr a víz"


Hát ez így nem igaz, azért az üzemi hőmérséklet és a forrás között általában van legalább 20 fok különbség, de még az átlagnál melegebben üzemelő Opeleknél is minimum 10 fok. Attól mert még nem forr a víz, attól még lehet abnormálisan meleg. 105 foknál még nem forr a víz, de ha 105 fokos a víz, akkor tudod, hogy baj van.

2023. jún. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nincs gőzfelhő a biztonsági szelepnél, figyeltem.

Nagy gőzfelhő sincs a kipufogòbòl.

A ventilátor is bekapcsol.

Ezen kívül nem látom annak a jelét, hogy forrna a víz.

Most teletöltöttem mentem vele, ugyanúgy tùlmelegedett a motor, de nem csökkent a vízszint a hűtőben.

A generátorszíjamat pár napja cserélték viszont/ennél a típusnál a vízpumpát is az hajtja/, és a szíjnak a széléből viszont hiányzik egy elég hosszú darab. Két napja megnézettem egy barátommal a szíjat, mert nagyon nagy volt a hangja, ő húzott rajta, de mondta, hogy hamarosan újra cserélni kell a szíjat, mert már látszik, hogy megvan kezdve az oldala. Most viszont már, mint írtam egy az egyben nincs oldala. Hiányzik. Nagyon mérges vagyok, mert nincs egy hete, hogy autòszerelő MESTER cserélte a szíjamat!

Lehet bekapta azt a részt a vízpumpa, és kinyírta azt?

2023. jún. 12. 17:57
 7/21 anonim ***** válasza:
leheta vízpumpa halódik, vagy esetleg valami dugulás van vagy a hűtőben, vagy valamelyik hűtőcsőben
2023. jún. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 krwkco ***** válasza:

A segédberendezések szíjának a széle akkor kopik meg, ha a szíjtárcsák nincsenek egy síkban. Emellett felmerül kérdésként, hogy a vízpumpa normálisan forgatható-e, ha leveszed a szíjat.

Milyen szinten állsz az autószerelésben? Pl. le tudod venni a szíjat?

2023. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Igen, le tudom venni a szíjat. Gépjármű mechatronikai technikusnak tanulok, de csak pár hónapja kezdtem/még sok hátra van/, és a gyakorlattal nem állunk még a legjobban, de a szíjat le tudom venni. Jó egyébként, hogy ezt leírtad, mert nem tudtam, de most már tudom.
2023. jún. 12. 21:39
 10/21 krwkco ***** válasza:

A másik dolog. A víz kinyomása. Nem ismerem a Suzuki hűtését, de elvi okokból a hűtőrendszerben ott nem lehet levegő, ahol meleg van. Mert az felmelegszik, kitágul és kinyomja a vizet oda, ahol nincs olyan meleg. Azaz a kiegyenlítőtartályba (vagy túlfolyóba).

Vagyis a hűtőben semmi levegő nem lehet. Töltsed csurig. Ha ez a túlfolyónak nevezett dolog magasabban van, akkor csavard fel lazán a hűtősapkát és töltsed a túlfolyóba a vizet, amig a hűtőből nem kezd csorogni. (Ezt nem tudom, hogy működik-e nálad, nekem Fiestám van.)

Másrészt: Ha egy autón nincs légtelenítési hely, akkor a vízáramlással légteleníti magát. Pl. úgy hogy hidegen járatod a motort emelt fordulaton, miközben le van véve a kiegyenlítőtartály sapkája. (Ez a Suzkinál lehet, hogy másképp van, minden autóhoz van leírás a légtelenítésre.) De ha a hűtő akár részlegesen el van tömődve, akkor ez a vízáram nem tud létrejönni.

2023. jún. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!