Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Napi 250 km autópálya használa...

Napi 250 km autópálya használat mellett milyen autót ajánlanátok 2-3 millió forint között? Milyen plusz költségek merülhetnek fel x km-en ként az ajánlott autón?

Figyelt kérdés

Évente 50-60 000 km-t autópályán tempomattal használva 130-140 km/h-val keresnék alacsony fogyasztású autót.

A Megane 1.5 DCi 110 hp mk3-at néztem ki, de szeretném feltérképezni a lehetőségeket és hozzáértőktől, tulajdonosoktól, szerelőktől információt kapni.



2023. jún. 12. 17:05
 1/6 A kérdező kommentje:

Az 1.5 dci 110 lóerős Megane-nál azt hallottam, hogy az injektorral szokott kb 50 000 km-enként probléma lenni. Ennek a javítása kb 250 000 forint lehet. A fogyasztásnál 4,5-5 literre számítok. (Nem volt még ilyen autóm csak feltételezem ezeket a számokat.)

Kb 150 000 km-t futott autót keresek, ezért az autó megvétele után a vezérlés lecserélésével számolok.

2023. jún. 12. 17:13
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha 50.000 km-t bír csak ki egy injektor, ott valami gebasz van. Persze lehet hogy a Renaultban alapból ilyenek az injektorok, ezt nem tudom. De ennek a többszörösét ki kellene bírnia.

4,5-es fogyasztás 140-es tempóhoz képest csak álom. A realitás más. Hasonló használatban van 2012 óta a saját autóm is. Nem írom le milyen típus, mert itt zsigerből divat fikázni, főleg olyanoktól, akiknek az életében nem volt még tapasztalata vele.

2023. jún. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyel nagyobb motort néznék, az 1.9-2.0 kategóriában. Több gyártónak van jó és működő motorja. Én mondjuk egy francia 1.9-el, nagyobb autóval kevesebb fogyasztással járok el mint kollégám egy 1.6 kicsit kisebb autóval. A táv ugyan az, csak egyik héten én járok másik héten ő. Vezetési stílusban sincs érdemi különbség, max annyi hogy én temppmatozok, ő meg nem.
2023. jún. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

"A fogyasztásnál 4,5-5 literre számítok"...

130-nál???? Felejtős!!!

2023. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Az 1.5 dci -vel ismeretségi körben van tapasztalt - nem túl pozitív: az autó egy 2008 -as Senic 1.5dci, kollegám vette, ismert előélettel, kb 8 évesen, kevesebb mint 200e Km-el. Használta úgy 3 évig (igaz, főleg városban, amit ezek nem szeretnek), egyszer csak vész üzemmódba kapcsolt a motor, majd pár perc múlva megállt. A szervizben motorcserét javasoltak. Szerzett bontott motort, úgy 200e Ft-ért, kb 600e Ft lett a számla mindennel együtt. Működött újabb 1 évig, majd egy reggel nehezen indult, füstölt. A kollegámnak itt lett elege, eladta hibás motorral, gyakorlatilag vas árban...


Viszont azt olvastam, hogy sok típushibát kijavítottak már ennél a motornál, óriási mennyiségben gyártották, és szerelték kb. mindenbe. Szóval ha találsz egy fiatalabb, karbantartott példányt, az autópályára jó lehet.

2023. jún. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én valami VW konszernes 1.6 TDI -t vennék viszonylag kevés futással. 1.6 TDI lehet nem egy erőgép, de mindennapi használatra autópályán is untig elég és keveset is eszik
2023. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!