Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen hibára utalhat ez a hang?

Milyen hibára utalhat ez a hang?

Figyelt kérdés
Az autómon észrevettem egy furcsa hangot amit most hülyén tudok elmagyarázni. Nem is mondanám hangnak inkább érzem, menet közben mintha súrlódna és olyan mint mikor a biciklin a dinamó rá van nyomva a kerékre. És ez nem folyamatosan hanem a sebesség függvényével növekszik. Valakinek esetleg hasonló problémája? A surlódás hátulról jön. A féktárcsák már eléggé kopottak(1hónap mulva cserélve lesznek mindenképp ), mivel kinézetre elég rosszak és csikosra vannak kopva, lehet az a probléma? Vagy kerékcsapágy esetleg gumi?

2023. jún. 13. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha megemelnéd és megforgatnád a kereket???
2023. jún. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Xdrive os az autó és ha megemelem az egyik felét nem birom forgatni
2023. jún. 13. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Vigyed szervizbe, imádják az ilyen műszaki analfabétákat.
2023. jún. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 veterán vas ***** válasza:

Egy normális betét nem hagy drasztikus nyomokat a féktárcsán.

Szóval ha olyan csíkos, mint egy Korda nagylemez ;) akkor valószínű, hogy berohadt a munkahenger és állandóan hozzáér a betét, sőt már el is fogyott, és csak a fém alap karistolja a tárcsát.

2023. jún. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Annyira nincs elkopva hogy a fémet súrolja ránézésre még pár ezer kmt elmenne, és a kopásjelző is jelenzé de mint mondtam ez nem fémes súrló hang hanem tompa
2023. jún. 14. 11:49
 6/7 veterán vas ***** válasza:

Mint tegnap említettem, egy normális betét nem hagy barázdákat, egyenletesen koptat.

Amúgy a kérdésedben surlódó hangot írtál, az #5 ben azt, hogy "nem fémes súrló hang".

......most akkor melyik?

2023. jún. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Súrlódó de nem fémes inkàbb gumi vagy nem tudom mi adhat ki ilyen mély rezgő de tompa hangot
2023. jún. 15. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!