Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes-e felújítani egy...

Érdemes-e felújítani egy kínai robogót?

Figyelt kérdés
Van egy kínai gy6 50ccm 4t robogóm,5 éve vásároltam használtan.A robogóba 5000km volt. Én 6000km-t jártam vele.Amit ki szeretnék cserélni a motorjában az a henger és a dugattyú,vezérműlánc mert annak van már hangja,variátor illetve a hátsó kuplungot, a főtengely szimeringek épek de ha már szétszedem azokat is kicserélem, a főtengely teljesen jó. Sokan mondják hogy nem jók ezek a robogók, ennek ellenére nekem egyszer állt meg az út szélén, szerencsére csak a gyertya volt a hibás kicseréltem és mentem is tovább. Még ma is lehet menni vele, de szerintem ráfér a felújítás mert a kompresszió is alacsony.Csak olaj cserét kellet rajta csinálni mert nem volt semmilyen nagyobb motorikus hiba. Ha valaki a tipusára lenne kiváncsi:Rex Rs 450 Németországból lett behozva.
2023. jún. 16. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gyenge az alkatrész minősége vagy mi az oka?
2023. jún. 16. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Mennyi az az alacsony kompresszió? Egy veszteségmérést is lehetne csinálni rajta, ha nem vagy teljesen biztos benne.

Próbálj találni szervizkönyvet hozzá, és méresd be gépműhelyben pl a hengert, dugattyút, lehet jó még, vagy fúrni is elég volna. Először a vezérlés témakörét kéne körüljárni először ha már a lánc hangja egyértelmű. Variátornál a görgőket bedobnám még.

Összességében alkatrész minőségben tudsz biztosan javítani rajta, Viton anyagú szimeringek tartósak kell legyenek, variátor szíjból stb is méret alapján lehetne keresni nagyobb márkától hozzá valót... talán a motornak utána járva kiderülhet, hátha valami japán márka koppintása, és akkor az eredetihez vásárolva a dolgokat jobb eredményt érhetsz el. Otthon szerelve még mindig lehet költséghatékony a projekt, amíg van hozzá alkatrész lehet hajtani, régebbi nevesebb gépnél lehet ugyanezt gumira, fékcsőre kéne költeni ami már elöregedett, stb.

2023. jún. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ellenőriztem a henger és a dugattyú állapotát a hengeren a honolás alig látszik karc nincs, a dugattyún van bemaródás de csak az egyik oldalán.Akkor ezek szerint elég a hengert fúrni vagy csak a hónolni (nem tudom hogy így hívják-e) és egy dugót rárakni?
2023. jún. 17. 08:36
 5/5 anonim ***** válasza:
El kéne vinni olyan gépműhelybe, ahol hónolnak hengert, ott majd lesz műszer amivel be tudják mérni, mennyi is pontosan a kopás, és segítenek dönteni. Felszerelés nélkül házilag nehéz volna eldönteni, századok-tizedek kérdése.
2023. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!