Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Javaslatot kérek hogy a piros...

Csepregi21 kérdése:

Javaslatot kérek hogy a piros spuri és a cataclean használható-e egyszerre, vagy érdemes-e?

Figyelt kérdés
Másodjára lökték vissza magas Co miatt az autót. Közölték velem hogy katalizátor csere megoldja a gondot, a műszaki árát el is költöttem egy új utángyártott katira. A boltban javasolták a piros spurit, közben olvasgattam a catacleanról és most hezitálok hogy elég az egyik vagy biztos ami biztos alapon mindkettöt adjam bele?

2023. jún. 19. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Egy is felesleges, nemhogy kettő.
2023. jún. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól esetleg csak rosszabb lesz az az érték.
2023. jún. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor bízzak csak a katicserében hogy azzal jó lesz a Co értékem
2023. jún. 19. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 Hát azt mondjuk kétlem, hogy a katicsere megoldja, leginkább azért, mert a kati kb. soha nem megy tönkre. Olyat tud, hogy sok év után kiszakad a helyéről, de ha szerkezetileg rendben van, akkor az működik és teszi a dolgát.


Ha szar a CO-d, annak más oka van. Szar a keverékképzés, rossz az égés, eszi az olajat, ilyesmi. Ezen sem a katicsere, sem a haszontalan adalékok nem segítenek.

2023. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát egy 98as F astráról beszélünk. 1.6 16v xel. Na mármost eddig a gyertyasor cserélve, leömlő el volt repedve...cserélve, termosztát cserélve, map szenzor cserélve, főtengely jeladó cserélve,lambdaszonfa csak megtisztítva lett...ezek amik a motort érintik.


Vizet olajat nem eszi, alapjárat stabil nem ingadozik, gázadásra nem torpan hanem rúgja kifelé magát, fogyasztás vegyesben 9 liter felett kicsivel .


Ellenben kétes eredetű helyről jött. Atírás ,eredetvizsga nem volt gond, de mikor aláfeküdtem az első műszaki után, ahol szilentek cseréjére hivatkozva bukott, akkor láttam hogy a Kati úgy lett hát nem beheggesztve inkább betaknyolva, ki nem fújt de maradjunk annyiban hogy nem gyári állapotban volt, és számomra érthetetlenül függőlegesen volt az ovál berakva, vagyis még jobban kilógott a hasmagasság alól és sajnos én is koppantottam már meg a kocsibrjárón a kapufogó vason ami nem magas pedig. Ebből kiindulva ki tudja mit kapott már előttem.

Már jutott olyan is eszembe hogy ilyen koppanások miatt összetört a belseje és csak azért lett kivágva hogy kiszórják belőle a cuccot, aztán úgy üresen ahogy sikerült visszamókolták.


De mindegy is most az előélete , lényeg hogy magas a Co és ezt szeretném bárhogy is orvosolni

2023. jún. 19. 21:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Van benne egyáltalán katalizátor?
2023. jún. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szemrevételezéssel fizikálisan ott van, de ugye nem látok bele, csak a tapasztalatomat írtam le
2023. jún. 19. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!