Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Féltengely cserekor érdemes...

Féltengely cserekor érdemes kerékcsapágyat is cseréltetni?

Figyelt kérdés
Féltengelyt kell cserélni az autómba (kia ceed 2012, 1.4 109 LE) érdemes kerékcsapágyat is cseréltetni? Nem verhette szét a csapágyat a féltengely? Szerelővel nem volt ilyenről szó, de ha már szét van szedve a dolog, akkor már mindegy a párezres csapágy a százezres féltengely csere mellett...

2023. jún. 25. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát azért a csapágycsere nem csak a párezres csapágyból áll, a bontási munka közel sem ugyanaz a kettőnél. Féltengely cseréhez csak kiköti a csonkállványt felül VAGY alul és máris kihúzható a féltengely, nem kell mást bontani. Ha csapágyat is cserélni akarsz, akkor ki kell kötni a csonkállványt alul ÉS felül, le kell venni a féknyerget, a féknyereg tartót, a féktárcsát, kipréselni a kerékagyat, utána a csapágyat, bepréselni az új csapágyat és mindent fordított sorrendben összerakni. Sőt, az esetek 99%-ában a kerékagyra felszorul a csapágy, ilyenkor sokszor csak melegítéssel jön le, vagy rengeteg kalapálással.


Összességében ez meglehetősen több munka annál, mint amit a féltengely cseréje megkíván. És ráadásul tök felesleges, ha nem rossz a régi. Ennyi erővel ha már ott vagy, akkor cseréld ki a lengőkar szilenteket, a kitámasztót, a kormányösszekötőt, sőt komplett gólyalábat is, elvégre úgyis le van már véve róla a csonkállvány. Ja hogy azokat nem cseréled, mert nincs bajuk? Akkor a kerékcsapágyat miért akarod cserélni "csak úgy"?

2023. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

10 év alatt nem szabadna megkotlania egy csapágynak...

kivéve ha van benne fél millió - 1 millió km. De még akkor sem biztos.

Én hagynám.


+ ahogy előttem írták.

a csapágy tényleg csak párezer viszont a munkadíj az nem!

2023. jún. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kérdés az az volt, hogy széttudja-e verni a féltengely a csapágyat, érdemes e kicserélni. Erre te nem válaszoltál ellenben jöttél a kioktatással. Nem az volt a kérdés, hogy ez valójában mekkora munka.


Laikusként tettem fel a kérdést, villanyszerelő vagyok, de azt pontosan tudom (villanymotorok), hogy egy tengely ami üt, az tönkre tudja tenni a csapágyat...


Úgyhogy köszönöm a hasznos, de nem túl releváns választ.

Mert az, hogy ha nincs baja akkor nem kell, az nem volt az.

2023. jún. 25. 19:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2023. jún. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van erre utaló jel, vagy szerelés közben sérül, persze. Nameg egy olcsó csapágyat megéri cserélni olyan szempontból, hogy több lenne később a munkadíj, mint maga az alkatrész. A féltengely viszont felújítható (TeamTWork, hatgolyo.hu) ha spórolni akarsz/drága az új.
2023. jún. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!