Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 100% kiégett autót hova...

100% kiégett autót hova tudunk leadni?

Figyelt kérdés
Úgy hogy véglegesen ki tudjuk vonatni a forgalomból. Szerintem a bontó nem veszi be mert semmi de semmi nem maradt rajta ami hasznos lenne, a legutolsó elem is összeégett vagy eldeformálódott.

2023. júl. 2. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bontó nem csak azért veszi be mert nyerészkedni akar, hanem mert ez a dolga. Neki kötelessége átvenni, majd bontási igazolást kiadni. Max nem kapsz érte semmit, vagy még neked kell fizetni.
2023. júl. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elszállításért biztosan fizetni kell. Ha Ők intézik a kivonatást, akkor is.


A bontó meg majd másnem leadja a vasasba, vmennyit így is kap érte.

2023. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a bontó nem veszi be mert semmi de semmi nem maradt rajta ami hasznos lenne..."

Átvesznek ők mindent, de ahogy előttem is mondták, lehet, hogy fizetned kell nekik. Ők elsősorban hulladékgazdálkodást végeznek, a használhatatlan autókat ártalmatlanítják, ennek pedig költsége van. Ha az autóból ki tudnak bontani olyan elemeket, amikért pénzt kapnak, az csökkenti a költségeiket, esetleg még nyereségük is lesz rajta. Ha nem, akkor a hulladékot leadó lesz szíves kifizetni a hulladékkezelés költségét.

2023. júl. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az jó hír hogy bontóba is mehet. Méh telep nem tud bontási igazolast adni?
2023. júl. 2. 09:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud, mert nem az a dolga. Mint írtam, a bontó nem csak szétbontja az autót, hanem a jogszabályoknak megfelelő hulladékkezelést végez: kiválogatja a veszélyes hulladékokat, megfelelően ártalmatlanítja vagy elszállítja - ezért adhat ki bontási igazolást. A MÉH-telepen nem foglalkoznak ilyenekkel, azért nem adhatja ki az igazolást, pedig tudom, hogy vonzó lenne okéba' leadni a vasba az ótót, osztán legalább adnának némi lóvét érte.
2023. júl. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Bontó.
2023. júl. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A MÉH maximum egy kis cetlit ad amikor átvesz tőle valami anyagot.

(Ft/kg + fizetendő összeg)

A bontó egy teljesen más terület.

Ott hivatalos igazolást kapsz.

2023. júl. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A hulladékkezelést most vette át a MOL, egyik bontósom épp most posztolta, hogy bizonytalan ideig szünetel az autók átvétele...

Többen írják, majd itt is megjelennek az erdőkbe kihajigált roncsok.

2023. júl. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
35%

Szilvike. tökegyszerű, nem fizettek be semmit rá, hivatalból kivonják.

Amúgy balesetnél is, ha annyira sérült hogy veszélyes a közlekedésre, akkor kapásból kivonják.

2023. júl. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szerintem ezt most nem Szilvike kérdezi.


Kérdező! A bontó bevesz minden roncsautót, csak annyi a gond, hogy mivel egy 100%-ban hasznosíthatatlan roncsról van szó, amiből semmilyen alkatrész nem menthető, előfordulhat, hogy fizetned kell valamennyit (pár 10 ezer Ft-t), mert a bontó abból tudja fedezni a jármű megsemmisítési költségeit. Vagy ha szerencséd van, esetleg ingyen átveszik.

Annyi, hogy ha felhívsz egy bontót, kérdezd meg előre, hogy egyáltalán vesznek-e most át autót, mert igen, az egyik, sokak által ismert pesti bontó pl. múlt héten posztolta, hogy ideiglenesen nem tudnak autót átvenni - gondolom valamilyen papírmunka hiányzik még, a jogszabályváltozás miatt.

2023. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!