Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alváz mosás veszélyes?

Alváz mosás veszélyes?

Figyelt kérdés
A motor tére gondolok alulról itt ha víz éri az kárt tud tenni az autóban?
2023. júl. 2. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Általában van fenék lemez fröccsenő víz ellen.
2023. júl. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebben a melegben ha nem fűre parkolsz, akkor nem származik belőle baj.
2023. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb autó manapság nem alvázas, hanem önhordó.
2023. júl. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Uhh, mit kaptam én is egy korábbi kérdésnél ezért a szóért! Jöttek a kötekedők, hogy milyen létravázas terepjáróm van. Mert ki lettem oktatva, hogy állítólag önhordó karosszériás autónál nem beszélhetünk "alvázvédelemről", nagyon helytelenül fogalmazok, mert az önhordó-vázvédelem helyes kifejezéssel. Csak épp senki nem így mondja a mindennapokban...

A kérdésedre, hogy rátérjek: nem tilos az autókat esőben használni. Ha bele mész egy nagyobb tócsába az úton, vagy mész szakadó esőben nagyobb sebességgel mondjuk autópályán, akkor is bőven kap az autó alja vizet. Ezt bőven kibírják, nem papírból vannak. Motortérben is csak arra célszerű odafigyelni, hogy a magasnyomású mosó 100 bar fölötti nyomással rendelkező vízsugarát lehetőleg ne nyomd közvetlen közelről elektromos alkatrészeknek: önidító, generátor, biztosítékdoboz, stb...

2023. júl. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egy kötéllel felemeled az autót, alá állsz és el kezded mosogatni, majd a kötél elszakad, akkor az alváz mosás veszélyes volt.. :D
2023. okt. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!