Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Injektoros robogóba jobb a...

Injektoros robogóba jobb a prémium benzin, mint a sima 95?

Figyelt kérdés
Van egy 400-as Suzuki Burgman robogóm, sokáig MOL 95-ös benzinnel jártam. Nemrég valaki azt mondta, hogy az injektor javítása drága, de a premium benzin hosszabb élettartamot biztosít neki. Ez tényleg így van, érdemes inkább premium benzint venni?

2023. júl. 2. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

A 95-ös benzin is ólommentes, az adalékokkal van a baj. Meg kéne nézni, mit mondott a Suzuki a konkrét típus konkrét évjáratáról. Ha azt mondta, hogy mehet bele az E10, akkor mehet bele. Én is megnéztem a saját Honda motorom hivatalos nyilatkozatát, az enyém évjáratába még mehet az E10 (sőt, amikor megjelent, még annyi volt a minimum, hogy ólommentes és 91, csak ugye olyan már nincs, meg nagyobb oktánszám mindig mehet), nem is tankolok prémiumot, csak télire.

Szóval ha nem tudod az évjáratot, alvázszám vagy motorkód alapján derítsd ki, és keress rá a neten, mit mondott a gyártó, bírja-e napi használatra az E10-et.


Sok motoros veri magát arra, hogy ő bizony "prémiummal eteti a kicsikét", szerintem ez egy felesleges pénzkidobás, ha amúgy bírja a 95-öst, inkább költenék az extra pénzt normális felszerelésre meg minőségi bukósisakra.

2023. júl. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
(Meg amúgy ha van bejáratott, japán gépekhez főleg értő, normális szerelőd, tőle is kérhetsz tanácsot ám. Én elsősorban a Hondákat hajtó fatert, az ő szerelőjét meg az én szerelőmet kérdezem ilyenekről. Persze jó, hogy legalább kérdezel, de figyeld meg, majd mindjárt jön ide a sok "szakértő", hogy csak a prémium.)
2023. júl. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Még a fogadat is tisztíccsa a sok adalék.
2023. júl. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Minden 2002 utáni Suzukiba mehet az E10.

2023. júl. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#4 Köszi a pontos linket, én lusta lettem volna ráguglizni.
2023. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
De azért a kézikönyvet is meg kell nézni, mert a Honda pl. azt írja, hogy minden '93 utáni bírja az E10-et, max. a karbis nem mindig szereti, de van olyan típusuk, amire a kézikönyv azt írja, hogy minimum 98-as oktánszám, tehát ha az adalékokat bírná is, a 95-ös kevés neki.
2023. júl. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ahogy nézem a 1998 óta gyártják a Burgmant, ha 1998-2002 közötti, akkor nyálazd át a gépkönyvet vagy kérdezz rá a márkaképviseletnél.
2023. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk az 50-es motoromnál észrevettem, hogy jobban megy a prémium benzinnel mint a sima 95-össel. Így az is meg a 650-esem is E5-öst kap, de próbáld ki érzel-e különbséget. Évközben szerintem simán mehet bele a 95-ös, inkább év végi letároláskor érdemes teletölteni E5-el, mert az etanol tud az álló motorban kárt tenni
2023. júl. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
#8 Placebó.
2023. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Viszont az igaz, hogy téli tároláshoz prémium. Prémiummal teletank, és aztán 5-10-15-20 km-t menni vele, hogy átjárja a rendszert.
2023. júl. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!