Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol talalok olyan javaslatokat...

Hol talalok olyan javaslatokat az automra, amit a gyar hivatalosan ajanlott az auto megjelenese utan, mint peldaul 180 000 km-nel ajanlott a hatszogtengely csereje, 100 000 km-nel fekolaj csere stb?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sajnos hiaba kerestem az interneten, nem talaltam semmit, meg a gyarto hivatalos honlapjan sem, ahol csokorba lenne szedve az hogy az adott autotipushoz (Audi A4 B8.5 Avant 2.0 CRTDI 177HP) mikor, hany kilometer megtelele utan mi az amit ajanlott kicserelni. Az alap dolgokat, mint az olaj / szurok cserejevel tisztaban vagyok (10e km-enkent csere), mint ahogy azzal is hogy sok gyarto csak 30e-t ad meg, de en ennel tobbet szeretnek tudni, mert laikuskent nyilvan sok olyan alkatresz van amit nem ismerek vagy nem hallottam rola, es igy nem is tudhatom hogy pl az 180 000 km korul elromolhat. Ez csak egy pelda, ahogy a kerdesben leirt 2 masik is.
2023. júl. 4. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen nem szokott lenni. Max vezérlés, és mondjuk a gyertyák csereintervallumát szokták megadni a folyadékokon kívül.
2023. júl. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nekem a gyári szervizkönyvben is csak általános A modellek szerviz intervalluma van megadva, szintén Audi. Az sincs nagyon részletezve.


Nekem egy S modell van, arra pl semmit nem írnak, sem olajcsere, se vezérlés szinten, pedig ez egy műszakilag teljesen más autó mint ebből az A verzió.

2023. júl. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Gépkönyv. Ha az nincs, akkor interneten lehet keresgélni, de azok sokszor össze-vissza vannak, nem túl megbízhatóak. A szervizek Autodatát használnak, amiben nem innen-onnan összeszedett adatok vannak, hanem a gyártók maguk jegyzik be az információkat, de az Autodata fizetős, 20-30 ezer havonta, mert nem a hétköznapi embereknek van, hanem szervizeknek.


A tiédhez amit az Autodata ír:


- 24 havonta fékfolyadék csere

- 15e kilométerenként olaj szűrővel csere

- 30e kilométerenként teljes átvizsgálás és pollenszűrő csere

- 60e kilométerenként üzemanyagszűrő és automata váltó olaj szűrővel csere (ha automata, persze)

- 90e kilométerenként levegőszűrő csere és a levegőszűrő ház tisztítása

- 120e kilométerenként vagy 60 havonta vezérlés csere

2023. júl. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szuper, nagyon szepen koszonom a valaszokat!

3.-as , Neked kulon koszonom hogy ezeket megosztottad Velem, le is mentem a valaszod!

2023. júl. 4. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!