Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri részletre autót vásárol...

Megéri részletre autót vásárolni kereskedésben?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy Suzuki Swiftem van, viszont semmi sincs benne, még légzsák sem.


Tegnap ütköztem és jól összegyűrődött a motorháztető.

Ha rendbe akarom rakni az 200 ezer és már így is bele költöttem 300-at, mindent rendbe rakattam rajta.


Kb. olyan 500-510 ezer körül járnék ha megcsináltatnám, de mivel csak egy 1.0, 3 henger, max 250-ért tudnám eladni.


Megéri elmenni egy kereskedésbe, és részletre kihozni egy normális autót,kb. 1 millióért?


23 vagyok és a fizetésem jelenleg 250 ezer, ezért gondolkodom ennyire, hogy bevállaljam-e?



2023. júl. 5. 14:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem létszükséglet, akkor sosem éri meg részletre venni.
2023. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A dolog azon múlik, hogy mennyi pénzed marad meg havonta a költéseid után, illetve, hogy mennyi lenne a törlesztőrészlet.


A másik, hogy mi lenne a jó autó 1 millióért, és mennyit kellene még rákölteni a vásárlás után, hogy minden rendben legyen.

2023. júl. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen normális autót veszel kereskedésben 1 millióért?
2023. júl. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A részlet per definitionem azt jelenti, hogy egyben nincs annyi pénzed, ezért hosszabb távon többet fizetsz, hogy megengedhesd magadnak. Mérlegelni kell, szükséged van-e annyira az autóra, hogy részletre vegyél, vagy inkább spórolsz adott ideig (esetleg családtól kölcsönkérsz), hogy megvedd egy összeggel. A Swiftet kikalapálni szerintem is értelmetlen. Annó 2011-ben amikor lejogsiztam, a '96-os Corollánkra mondta apám, hogy azt az oldalát törjük, ami már karcos, mert ő semmit meg nem csináltat rajta, nem ér annyit, mint a 300 ezer, amennyiért eladhatná. Azután még öcsém is megtanult vele friss jogsi utáni pár évben közlekedni, aztán eladtuk, Európában már embernek nem kellett, Afrikába hajóztatta egy belga cég, viszont 500 ezret fizettek érte.

Ha napi szinten kell az autó, megéri a részlet. Egyébként ha meg tudod oldani az életed nélküle, akkor nem. A Swiftet rendbe rakni már egyáltalán nem éri meg szerintem ennyi pénzért.

2023. júl. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Kereskedesbe romtelepet számitanak be 1-3 milliókért , de ezek hibásak szethajtottak .A ceg sajat szerelővel vizsgalja át igy adja el neked, nincs független szervíz , alairod megveszed elhozod szétesik es indul a per ami kitart X évig . ....Keresd meg Becsületes neppert ha kell hitel azt is intéz . Add el előbb a roncsot Marketplacen , ottvlatod ki vinné , aztán keress nézz ki pár autót .
2023. júl. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"nincs független szervíz , alairod megveszed elhozod szétesik"


Vihet autóvizsgálót a vevő. Persze, ha nincs sok pénze kocsira, akkor 30 ezer autóvizsgálóra is lehet, hogy sok neki, pláne ha többet is meg kell nézetni.

2023. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6# A fizetett hozott vizsgaló semmit sem ér ha nincs motordiagnosztika műszer sem csáp vagy akna mert a kereskedés nem fog biztositani az átnézeshez semmit . Szomszéd szakjogász garanciás autót vett kereskedesbe komoly reszletes szerződés volt , átnézték szerelő haverrel elhozták . Féluton beállt a motor , 2 óra mobilozas emailezés után a kajfer vitette el trelerrel , megcsinaltak gyari allapotúra a mocit ,közel 1 millióba lett a kereskedesnek , .Érteni kell a jogot ismerni a hivatal működését konkretumokat kell közölni ki kell állni magunkért .
2023. júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7: a vizsgáló hoz szivacsot, lefekszik rá, és bemászik a kocsi alá, szóval megnézi alulról akkor is, ha nincs akna
2023. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na de mennyi az önerő?

Mennyid marad ezen kívül a vételáron felüli költségekre?

Ha 1M személyi kölcsönt akarsz felvenni, azt nem kellene

2023. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát én tuti nem vennék használtat részletre. Arra is lehet költeni bőven utána és fizetsz még havonta is.

Amúgy meg 5-10 ezrekért van bontott karosszéria elemek a suzukihoz szóval senki ne találja ki, hogy 200ezer a javítás. Teljes orr 2 sárvédővel, lökössel, motorházzal is belefér 50be.

2023. júl. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!