Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes-e feljelentést tenni,...

Érdemes-e feljelentést tenni, ha a kár 75000 forint körül van?

Figyelt kérdés

Ma a bolt előtt valaki betörte az ablakot az autómon, amíg vásároltam. Nem tört darabokra, de kettérepedt, cserélni kell. Hívtam a mestert 75-80000 körüli a csere. Hívtam a rendőrséget is, és azt mondták, menjek be, és írjak feljelentést. Talán a bolt előtti kamera felvette.

Viszont azon gondolkodom, mit érek vele. Ennyiért perelni nem érdemes. Ráadásul gyerekek voltak a bolt előtt, és ha ők tették, akkor végképpen nem lehet tenni semmit. Viszont lehet, hogy szándékosan tette valaki, akkor viszont érdemes lenne kideríteni.

Egyébként azért is gondolkodom, mert a rendőr hozzáállásából arra következtettem, hogy írhatok ugyan feljelentést, de nagyon kétséges, hogy bármi eredménye lesz. Véleményekre lennék kíváncsi.



2023. júl. 6. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Ilyen aprópénzzel én nem foglalkozom, mert ameddig megírom a feljelentést azalatt az idő alatt megkeresem az összeget.
2023. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Nekem jöttek egyszer egy aruhazi parkolóban. Én felhívtam az áruházat, és megkérdeztem, van-e felvetel és lehet-e látni rajta valamit, mert ha igen, teszek feljelentést. De azt mondták, mar reg nem működnek a kamerák. Persze, lehet, hogy csak túl lusták voltak törődni vele, és mindenképp a rendőrségre kellett volna menni vele.
2023. júl. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Ha feljelentést teszel, akkor kikérik a kamerafelvételt és megtudod, hogy ki volt, szándékos volt-e, stb. Utána eldöntheted, hogy teszel-e feljelentést.
2023. júl. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koaxk Ábel ***** válasza:
0%

Ahogy elgurult manapság mindennek az ára, lehet én se vállalnám a hercehurcát ekkora összegnél, ami egy ilyen feljelentéssel jár.


Ami engem jobban aggasztana, hogy bár sok bolond ember, van, de azért ez általában célzott támadás, magyarul ha van valami nagyon durva rosszakaród, mit fog még ellened elkövetni.

2023. júl. 7. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez az összeg kb egy napi költőpénzem, szóval nekem ez aprópénz, nem foglalkoznék vele. Mondjuk igaz, én gazdag vagyok.
2023. júl. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!