Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jelentkezhetek közúti elsősegé...

Jelentkezhetek közúti elsősegély vizsgára, ha nem veszek részt a felkészítő tanfolymaon?

Figyelt kérdés

Egyszerűen rettegek a felkészítő tanfolyamtól. Utána olvastam, hogy nagyjából mikről szól egy ilyen tanfolyam, és attól tartok, hogy rosszul leszek az előadás része alatt.

Ismerem magam annyira, hogy ha ilyen tematikájú előadást hallgatok, vagy akár csak pár gondolatot elmond valaki durva balesetekről, akkor elfog a gyengeség, pontokat látok, elkezdek szédelegni, úgy érzem ájulás közeli állapotba kerülök, elfog a hányinger.

Ha semmiképpen nem lehet megkerülni a tanfolyamon való részvételt, akkor esetleg nincs valakinek (aki meglepő módon hasonló cipőben jár, azaz hasonlóan béna mint én, mert másnak legkisebb gondja is nagyobb ennél...) valamilyen tippje, praktikája, amivel elkerülhető a rosszullét?



2023. júl. 7. 06:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi akadálya, nem kötelező a tanfolyam.

Az egy másik kérdés, hogyan vizsgázol le, ha nem volt módod gyakorolni.

A tanfolyamokon nem folyik a vér, de kétségtelen, hogy beszélnek róla.

A vizsgán az újraélesztés kötelező gyakorlat, esetleg kérjetik még a stabil oldaltfektetést, ritka esetben valamilyen kötözés, bukósisak levétel bemutatását.

A villámkérdéses rész egyszerű: rövid leírásból felismerni a sérülés jellegét, ismertetni annak ellátását (kb két mondat)

Az egész vizsga kb 5 perc.

2023. júl. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben nem szadista barmok az előadók. Nem élvezkednek azon, hogy a halgatókat sokkolják.

A "rendes" elsősegélynyújtó tanfolyam hosszú, sok dolgot kell megtanulni, a vizsga nagyon nehéz.

De a jogsihoz elég egy vázlatos felkészülés. A vizsgát sem vedzi komolyan a legtöbb vizsgáztató. Tisztában vannak vele, hogy egy vészhelyzetben a legtöbb ember azt sem tudja, mi a neve. Vagy csak bajt csinál.

Pár perc. Az elméleti kérdések egy része akár kis gondolkodással ki is található.

2023. júl. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én nem voltam, még általános iskolában tanultam (10+ évvel ezelőtt) és aznap amikor mentem vizsgázni végignéztem youtubeon az elsosegely.hu videóit, annyi bőven elég. Egyébként nem is veszik komolyan a vizsgabiztosok se, mi amikor bementünk ketten egy lánnyal már ott volt előttük megírva az igazolás a nevünkre.
2023. júl. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
E-titanba megtanulod
2023. júl. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt az elso negy doksit letoltod, alaposan atveszed. Youtube-on megnezed a videokat a stabil oldalfektetesrol, ujraelesztesrol, valakivel egyszer vegigprobalod es fel vagy keszulve.
2023. júl. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5#

Azért ne azt a valakit használja próbababának az újraélesztés kipróbálásához.

A tanfolyamon azt is megemlítik, higy a gyakorlatot tilos élő emberen próbálgatni.

A próbababa oldalán van egy skála, azon látszódik, hogy negfelelő erővel végzik-e a gyakorlatot.

Nem szokták figyelni, de a megfelelő erő komoly erőkifejtést jelent, azt egészséges emberen tilos gyakorolni.

Tulajdonképpen az egész gyakorlás lényege, hogy azt megtapasztalják, mekkora erőkifejtés, milyen ütem szükséges az újraélesztéshez.

Meglehet, soha nem lesz rá szükség, de ha igen, az valóban életmentő lehet, és annak a jogosítványszerzéshez nincs is semmi köze.

2023. júl. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lemaradt a link: [link]
2023. júl. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!