Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A WD-40 el tud párologni,...

A WD-40 el tud párologni, Ha befújok valamit megmarad a olaj, kenés képesség?

Figyelt kérdés

Nem örökre gondolok de pár évre,


Szimeringet raktam tengelyre, de elfeledtem bezsírozni,de a tengelyen vot némi WD-40.


Be kell zsírozni a szimringet és a tengelyt?



2023. júl. 9. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2023. júl. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A sima WD40 az eltűnik, olajozásra ezért nem is alkalmas. Van a WD40-nek külön olajozó spréje az való arra. Ezt sokan összekeverik.

Szimeringhez viszont nem kell.

2023. júl. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A WD40 nem kenőolaj.
2023. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A WD40 amolyan quickfix, mert ha más nincs is kéznél, az általában azért csak akad majd' minden háztartásban. Én kollégiumban kulcslyukokat, ablakkilincselő szerkezeteket szoktam megfújni vele, érezhetően nem ugyanaz, mintha meg lenne zsírozva, de jobb, mint a semmi. Motoromon max az indexkapcsolót fújnám meg vele, amíg nem takarítom ki normálisan, komolyabb javításra nem használnám, max addig, amíg egy szervizig elbicegek.
2023. júl. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem biztosít tartós kenést, csak átmeneti megoldásnak lehet jó. Túl híg, nem marad ott ahova fújtad, szépen lefolydogál amerre tud. A nehezen hozzáférhető helyek kenésére jobb a zsírspray szerintem, ami kifújás után besűrűsödik.
2023. júl. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!